TVN i Polsat dały im sławę. Zmarli w niewyjaśnionych okolicznościach

tvn
Youtube.com/Random Videoz
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

TVN i Polsat przez lata emitowały programy typu reality show. Uczestników pokochało wielu Polaków. Niektórzy z nich jednak po skończeniu programu zmarli w niewyjaśnionych okolicznościach. Oto byli uczestnicy Baru i Big Brothera, którzy odeszli z tego świata.

Pierwsza edycja Big Brothera była totalną nowością w naszym kraju. Oglądalność biła rekordy, a uczestnicy programu stali się niezwykle popularni. Klaudiusz, Gulczas i Manuela szczególnie zapadli w pamięć widzom. Powstał nawet film "Gulczas, a jak myślisz...". Tytuł to zacytowane słowa jednej z mieszkanek domu Wielkiego Brata. Wystąpili w nim właśnie osoby, które pobiły serca publiczności TVN w 2001 roku. Pierwszą serię wygrał Janusz Dzięcioł, który za wygraną wybudował dom. Wykorzystał swoje 5 minut i poszedł do polityki. W 2007 roku uzyskał mandat poselski, później został członkiem PO oraz kandydatem ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009. Kolejne edycje reality show nie odniosły aż tak spektakularnego sukcesu.

Po Big Brotherze, przyszła kolej na Bar. Była to polska wersja szwedzkiego reality show, emitowana w Polsacie. Dzięki temu programowi m.in. Doda wypromowała się razem ze swoim zespołem Virgin. Wielu gwiazdom również wróżono sukces. Cała Polska śledziła losy pracujących w "Barze" bohaterów i ich perypetie w domu, który zamieszkiwali. Uczestnicy co tydzień siadali na "Gorących Krzesłach" i brali udział w eliminacjach. Pierwszy wygrany otrzymał mieszkanie na Saskiej Kępie. Prowadzącym był Krzysztof Ibisz, który również miał okazję wykazać się w tej produkcji. Zresztą po zakończeniu całego przedsięwzięcia, jego kariera również rozkwitła.

Z czasem wydźwięk programów telewizyjnych trochę się zmienił. Osoby zgłaszały się głównie, żeby się wypromować, a nie dobrze bawić. Popularność spadała z biegiem czasu, aż w końcu produkcje tego typu zniknęły z ekranów. Niedawno jednak w mediach było głośno o wielkim powrocie Big Brohtera w 2019 roku.

Choć wiele osób dzięki udziałowi w TVN i Polsacie zyskało, to wielu też zaprzepaściło swoją szansę. Zastanawiająca jest również śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach kilku gwiazd Baru i Big Brothera. Razem z redakcją Pikio, postanowiliśmy przyjrzeć się temu bliżej.
Kliknij "Następna strona"!

Następna strona