Kim pierwotnie miał zostać Tomasz Sekielski? Jego początki były związane z Kościołem!

Tomasz Sekielski
Youtube.com/Maciej Orłoś
Wstecz

1 z 11

Dalej

Tomasz Sekielski, o którym zrobiło się ostatnio głośno za sprawą dokumentu "Tylko nie mów nikomu", pierwotnie nie wiązał swojej przyszłości z branżą mediową. Dziennikarz zaczynał swoją karierę bardzo niepozornie, a jego początki w świetle ostatnich wydarzeń mogą wydawać się szokujące. Głośny film, który wyreżyserował, rzuca światło na problem pedofilii w polskim Kościele katolickim. Niewiele osób wie, że Sekielski w przeszłości był powiązany z tą instytucją. Oto kulisy jego kariery.

Tomasz Sekielski, zanim jeszcze rozważał pracę w mediach, skończył technikum budowlane. Od zawsze ciągnęło go jednak do innej pracy. Jego pierwszym wyborem było katolickie radio VOX. To była pierwsza styczność Sekielskiego z pracą dla Kościoła. W późniejszym czasie współpracował z innymi rozgłośniami, było to m.in. Radio Wawa. W 1997 roku rozpoczął pracę dla anteny TVN, gdzie był reporterem "Faktów". Do jednej z jego spraw należało zatonięcie okrętu K-141 "Kursk", a także relacjonowanie przebiegu wojny w Kosowie. W 2006 roku rozpoczął pracę nad autorskim programem. Stał się gospodarzem "Magazynu 24 godziny", który nadawany był w weekendy na antenie TVN24. Na tej samej stacji prowadził też program "Czarno na białym". Tomasz Sekielski przepracował w TVN-ie prawie 15 lat, odszedł w kwietniu 2012 roku. W późniejszym czasie współpracował z Radiem Tok FM. Prowadził program w TVP1 oraz TVP Info. W 2018 roku dołączył do Wirtualnej Polski i produkował videoblog publikowany na łamach portalu. Nawiązał również relację z serwisem Onet.pl, gdzie zajmował się prowadzeniem programu "Onet Rano". Jego najgłośniejsza produkcja zaczęła się rozwijać, gdy tylko ogłosił zbiórkę na jej powstanie. To, co udało mu się stworzyć, poruszyło całą Polskę.

Kariera Tomasza Sekielskiego rozwijała się, zdobywał wiele nagród za swoje dokonania, m.in. wspólnie z Andrzejem Morozowskim otrzymali tytuł dziennikarza roku Grand Press 2006. Później obaj panowie zostali jeszcze laureatami Telekamer w 2007 i 2008 roku. W 2010 roku Tomasz Sekielski mógł pochwalić się nominacją i statuetką ProwokaTOR-a w plebiscycie MediaTory. Tomasz Sekielski to bardzo ważna postać dla polskich mediów. Uwypuklił ogromny problem, wobec którego wielu przechodziło obojętnie. Przedstawiamy kulisy kariery Tomasza Sekielskiego.

Kliknij "Następna strona"

Następna strona