Smutne informacje o gwieździe polskiego The Voice Kids. U 14-latki zdiagnozowano nieuleczalną chorobę

The Voice Kids
Youtube.com/tvp
Wstecz

1 z 9

Dalej

The Voice Kids niedawno zakończyło drugą polską edycję. Zwyciężczynią została Anna Dąbrowska, z niezwykle dojrzałym i pięknym głosem. Choć na scenie wydaje się beztroska, w życiu codziennym zmaga się z nieuleczalną chorobą. Oto, przez co musi przechodzić.

Ania Dąbrowska wygraną The Voice Kids otworzyła sobie furtkę do kariery. Była podopieczną Cleo i zrobiła ogromne postępy podczas programu. Zwycięstwo zapewniło jej wydanie singla "Małe Skrzydła" i podpisanie kontraktu z wytwórnią muzyczną. Słowa piosenki napisała właśnie jej trenerka Cleo, a cały utwór wyprodukował Donatan. To ogromne osiągnięcie i niejedna 14-latka chciałaby być na miejscu Ani.

Ania uwielbia jeździć na rowerze i deskorolce. Poza tym cały czas kształci się muzycznie, a jej talent zauważyła już wychowawczyni na początku szkoły podstawowej. Wtedy dziewczynka zaczęła się rozwijać i występować publicznie. Choć wydaje się, że jest to życie jak z bajki, to tylko pozory. Młoda wokalistka w programie przyznała, że bardzo ciężko choruje, a na jej przypadłość nie istnieje żadne lekarstwo. Jedna z jej wypowiedzi szczególnie zapadła widzom w pamięć.

- Największym moim marzeniem jest wydanie pierwszej płyty. Póki jestem w stanie i jest na to czas. Muszę szybko spełniać swoje marzenia, bo nie mam za dużo czasu - powiedziała Ania Dąbrowska przed wejściem na scenę.

Życie z tak poważną chorobą jest bardzo trudne. Jednak jej rodzice dają jej ogromne wsparcie i robią wszystko, aby Ania mogła żyć jak wszystkie inne dzieci w jej wieku i spełniać marzenia. Okazuje się, że z tą chorobą zmaga się również jej starsza siostra. Mukowiscydoza to rzadka i nieuleczalna choroba genetyczna, a w Polsce choruje na nią około 1500 osób.

- O chorobie dowiedziałam się, jak miałam 5 lat. Wtedy urodziła się moja siostra, zrobiono badania i okazało się, że ona też jest chora – zwierzyła się Ania.

Finalistka The Voice Kids mało mówi o objawach i o tym, z czym boryka się każdego dnia. Niestety każdy dzień to męczarnia, uciążliwe objawy, wieczna rehabilitacja i cierpienie. Razem z redakcją Pikio postanowiliśmy przybliżyć Wam, czym charakteryzuje się ta straszna choroba.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona