Szybki test psychologiczny powie o Tobie więcej niż mógłbyś się spodziewać. Jedna odpowiedź ma straszne znaczenie, pomoże tylko specjalista

Autor Klaudia Bochenek - 23 Listopada 2019

Test psychologiczny, który trwa zaledwie kilka sekund, zdradzi wszystko o ludzkiej naturze. Wystarczy spojrzeć na powyższą plamę i szybko odpowiedzieć, co widzimy na obrazku. Nie należy się zbyt długo zastanawiać, najważniejsze jest pierwsze skojarzenie.

Test plam atramentowych Rorschacha został stworzony przez szwajcarskiego psychoanalityka i malarza, Hermana Rorschacha. Cały zestaw składa się z 10 kart, jedne są czarno-białe, na innych występują kolory. Dzięki niemu można z łatwością określić dominujące cechy osobowości, ukryte myśli, dewiacje, a także zweryfikować choroby i zaburzenia psychiczne.

Z uzyskanych odpowiedzi powstaje tak zwany psychogram badanego. Ma on z założenia ujawnić najważniejsze i jednocześnie nieświadome obszary osobowości badanego. Rorschach bazował na tym, aby człowiek nie zastanawiał się długo nad odpowiedzią - dzięki spontanicznym skojarzeniom nie mamy czasu, aby "dopasować" skojarzenia do oczekiwanych wyników. Dzięki uzyskanej analizie, psycholog może przygotować plan terapii lub po prostu otrzymamy od niego poradę dotyczącą charakteru, życiowych wyborów czy też podejścia do rzeczy codziennych.

Oczywiście, aby poznać dokładnie swoją psychikę i to, co siedzi głęboko w głowie, należy wybrać się do certyfikowanego psychologa. Tam przy pomocy całego kompletu specjalnych kart otrzymamy szczegółową psychoanalizę. Jednak z pojedynczego obrazka również można sporo się o sobie dowiedzieć. Taka metoda zyskuje coraz większą popularność w internecie, a użytkownicy sieci są przekonani, że już jeden kleks wystarczy do określenia najważniejszych części osobowości. Warto sprawdzić, co taki syzbki test powie o nas samych.

Zobacz także:

  1. Przepyszne ciasto zrobisz w 30 minut! Potrzebujesz tylko 3 składników, prosty przepis zawsze się udaje
  2. Chciały same obciąć sobie włosy, teraz nie mogą przestać płakać. Totalnie się oszpeciły, lepiej nie popełniajcie tego samego błędu!
  3. Jest jedną z najpiękniejszych kobiet świata. Dzięki urodzie poślubiła miliardera, jej urok powalił go na kolana
  4. Tylko 1% ludzi dostrzega co jest nie tak na tych zdjęciach. 7 wbija w fotel

Kliknij "Następna strona", aby poznać odpowiedzi.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News