Te gwiazdy rzuciły alkohol! Jak pokonały nałóg?

Autor Weronika Szatkowska - 5 Listopada 2018

Choroba alkoholowa może dotknąć każdego, bez względu na pochodzenie, stan konta czy pozycję społeczną. To nałóg, który potrafi nie tylko zrujnować życie, ale nawet doprowadzić do śmierci. Wiele gwiazd pod wpływem stresu sięga po kieliszek, aby się zrelaksować. Nie ma w tym niczego złego, ale są pewne granice. Jeśli ktoś traci kontrolę nad ilością i częstotliwością spożywanego alkoholu, powinna zapalić mu się czerwona lampka. Oto galeria przedstawiająca polskich celebrytów, którzy wygrali walkę z tym strasznym uzależnieniem.

Alkoholizm jest ogromnym problemem, z którym boryka się cały świat. Dotyka również polskiego społeczeństwa. Napoje wysokoprocentowe są dostępne w praktycznie każdym sklepie, a jego zakup nie jest problematyczny. Są kraje, w których istnieją restrykcyjne obostrzenia związane ze sprzedażą alkoholu w celu zminimalizowania tendencji do uzależnienia. Problem zaczyna się w momencie, gdy potrzeba picia jest większa niż cokolwiek innego, staje się priorytetem i przysłania inne ważne kwestie życiowe. Problem nadużywania alkoholu tyczy się nie tylko niższych grup społecznych. Borykają się z nim również gwiazdy, osoby uczone czy zasłużone.

Jakiś czas temu zmarła Agnieszka Kotulanka, której alkohol zrujnował karierę zawodową i życie osobiste. Mimo troski i zaangażowania najbliższych nie dało się jej pomóc. To niejedyna sławna osoba, której dotknął ten problem. W polskim show-biznesie nietrudno jest znaleźć tych, którzy są alkoholikami. Niektórzy z nich postanowili skończyć z piciem i nie boją się o tym głośno mówić. Oto polskie gwiazdy, które mają odwagę omawiać problem alkoholizmu i wygrały walkę z nałogiem. Zobacz, jak wyglądała droga do trzeźwości Edyty Olszówki i innych sławnych Polaków.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News