Te gwiazdy cierpią na choroby psychiczne. Niektóre nazwiska to prawdziwe zaskoczenie

kinga rusin
Youtube.com/tvnpl
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Kinga Rusin należy do grona celebrytów, którzy cierpieli na jakiś rodzaj schorzenia psychicznego. Do takich chorób może należeć nerwica, depresja i inne dolegliwości, które na pierwszy rzut oka trudno zauważyć. Osoby zmagające się z chorobami psychicznymi tego rodzaju bardzo często próbują targnąć się na własne życie, dlatego coraz częściej zwiększa się świadomość na te tematy, zwłaszcza wśród młodzieży. Przedstawiamy listę kilku polskich gwiazd, które zmagały się z podobnymi chorobami psychicznymi.

Kinga Rusin to osoba, która zmagała się z problemem psychicznym. Taka choroba może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku, płci i sytuacji finansowej. Pośród osób, które zmagają się z tego typu dolegliwościami, są bardzo często osoby nieradzące sobie z otaczającą ich rzeczywistością. Zdarza się, że są to gwiazdy, które przytłacza kariera i sukces, przez co sięgają po używki, narkotyki i alkohol. W momencie krytycznym pojawiają się myśli samobójcze, co z kolei może doprowadzić do tragedii. W obecnych czasach coraz poważniej podchodzi się do problemów psychicznych takich jak depresja i nerwica, które wcześniej były bagatelizowane i nie traktowano ich jako schorzeń, a bardziej jak huśtawkę nastrojów lub pogorszenie samopoczucia.

Kinga Rusin cierpiała na pewien rodzaj depresji. Odmian tej choroby jest kilka, a najbardziej powszechną jest depresja endogenna. Jest spowodowana niedoborem hormonów, który kończy się zaburzeniami w przekazywaniu informacji w mózgu. Osoba, która choruje na ten rodzaj depresji, odczuwa przygnębienie, brakuje jej motywacji do jakichkolwiek działań, mogą pojawić się nawet próby samobójcze. Do innych odmian choroby zaliczamy też depresję reaktywną, czyli taką, która jest spowodowana urazami z przeszłości, np. gwałtem, lub śmiercią kogoś bliskiego. Znanym rodzajem depresji jest też ta, która dotyka młode mamy świeżo po porodzie, nazywana depresją poporodową.

Leczenie takich schorzeń jest przeważnie bardzo trudne i długotrwałe. Nie zawsze udaje się w pełni wyleczyć chorego, a droga do zdrowia jest bardzo długa i wymaga wielu wyrzeczeń. Chore osoby przeważnie nie zdają sobie sprawy z problemu i potrzebują innych ludzi, którzy otoczą ich opieką. Wśród gwiazd i celebrytów są przypadki osób, które wyleczyły się właśnie dzięki pomocy bliskich. Oto kilka przypadków chorób psychicznych osób z branży show-biznesu.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona