Rodzice Tadeusza Rydzyka nie mieli ślubu. Oto najpilniej strzeżone tajemnice redemptorysty

tadeusz rydzyk
Youtube.com/TelewizjaTrwamPL
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Tadeusz Rydzyk w Polsce zyskał sławę głównie dzięki Radiu Maryja i kontrowersjami związanymi z często chorobliwym uwielbieniem, jakim darzy go rzesza emerytów i rencistów. Znany duchowny od wielu lat zajmuje się szerzeniem prawd religii chrześcijańskiej za pośrednictwem głównych kanałów medialnych Kościoła katolickiego w Polsce. Świeci przykładem wielu oddanym katolikom, ale jak każdy, ma swoje tajemnice i sekrety, o których wolałby nie wspominać. Przedstawiamy kilka faktów z życia Tadeusza Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk jest uważany za jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych osobistości w szeregach polskiego Kościoła katolickiego. Mówi się, że jest redemptorystą, czyli członkiem Zgromadzenia Najświętszego Odkupienia, które ma nieść pomoc osobom ubogim duchowo i materialnie. Wielu mogłoby pokusić się o stwierdzenie, że Ojciec Rydzyk wydaje się nie stosować w pełni do założeń redemptorystów. Słyszy się wiele plotek na temat jego ogromnych bogactw, które ukrywa przed światem.

Tadeusz Rydzyk świeci dla wielu ludzi przykładem jako doskonały przedsiębiorca. Dzięki datkom, jałmużnom i funduszach, które stale otrzymuje za pośrednictwem wszystkich swoich działalności, jest w stanie sfinansować i stale rozwijać "imperium", jakim są m.in. rozgłośnia radiowa Radia Maryja, Telewizja Trwam, Fundacja Lux Veritatis oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, gdzie Tadeusz Rydzyk był rektorem, wykładowcą i przewodniczącym Rady Naukowej. Wydano książkę "Imperator", w której opisano szerzej jego dokonania.

Tadeusz Rydzyk jest doktorem nauk teologicznych i jako osoba z ogromną wiedzą na tematy religijne, jest dla wielu godnym wzorem do naśladowania. Na swoich rekolekcjach i przemówieniach gromadzi często liczbę sięgającą wielu tysięcy słuchaczy. Porusza tematy religijne, moralne, społeczne i takie, które są kontrowersyjne w świetle obecnej sytuacji w Polsce. Jako duchowny, zarzeka się do mówienia tylko i wyłącznie prawdy, dlatego, gdy nie chce o czymś mówić, po prostu urywa temat. Z dziennikarzami TVN-u nie nawiązuje dłuższej rozmowy, przeważnie wszelkie pytania kwitując krótkim "szczęść Boże". O Tadeuszu Rydzyku jest kilka faktów, które on sam wolałby zamieść pod dywan. Prezentujemy kilka z nich.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona