Tadeusz Rydzyk mocno odleciał! Kuriozalne wypowiedzi szokują

Tadeusz Rydzyk
youtube.com/innatelewizja
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Ojciec Tadeusz Rydzyk już niejeden raz zaskoczył Polaków poprzez publiczne wyrażanie swoich zwykle dość kontrowersyjnych poglądów. Założyciel Radia Maryja bardzo często zabiera głos w tematach związanych z polityką, przy czym szokuje swoimi wypowiedziami. Zapraszamy do naszej galerii, w której zebraliśmy te, które odbiły się największym echem w kraju i zagranicą.

Ksiądz Tadeusz Rydzyk już wielokrotnie stawał się tematem poważnych dyskusji ze względu na głoszone przez niego poglądy. Redemptorysta bardzo często wypowiadał się w dość kontrowersyjny sposób na tematy związane z polską polityką, ale nie tylko. Zdarzyło mu się również wyrazić swoje zdanie m.in. na temat Unii Europejskiej. Duchowny stwierdził, że jej patronem jest dawny komunista oraz porównał całą wspólnotę do Związku Radzieckiego.

-Gdybyście słuchali Radia Maryja, to wszystko o tym byście wiedzieli. Na tej Unii Europejskiej jest napis Altiero Spinelli. Zobaczcie w internecie, co to za człowiek, który jest patronem UE. Stary komunista - powiedział na spotkaniu w Domu Kulury Polskiej w Wilnie.

Założyciel Radia Maryja jest uważany za jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci udzielających się w krajowej polityce. Ojciec Tadeusz Rydzyk ma spore poparcie wśród wielu mniej lub bardziej wpływowych ludzi w naszym kraju. Od zawsze wspierał ugrupowania z prawej strony sceny politycznej, w tym obecnie rządzący PiS.

Agencja badawcza SW Research przeprowadziła sondaż dla portalu "rp.pl", którego wyniki doskonale przedstawiają poglądy Polaków w kwestii wpływów duchownego. W badaniu wzięło udział 800 osób, z których aż 69,7 proc. stwierdziło, że ks. Tadeusz Rydzyk ma zbyt duży wpływ na rząd Rzeczpospolitej Polskiej.

Redemptorysta nie wahał się wyrażać swoich opinii także na tematy związane z szeroko pojętą rozrywką. Miał spore zastrzeżenia co do filmu "Kler" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Uważa on, że produkcja przedstawia kłamstwo i nie była warta dofinansowania ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Mimo to, obraz został dość ciepło przyjęty przez wielu Polaków. Uplasował się na trzecim miejscu na liście z największą liczbą widzów w polskich kinach po 1989 roku.

Duchowny zapewne jeszcze niejeden raz zaskoczy nas swoimi kontrowersyjnymi poglądami. Zapraszamy do naszej galerii, w której przestawiliśmy Wam najciekawsze z jego szokujących wypowiedzi.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona