Ile o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIE

Autor Andżelika Wróblewska - 14 Czerwca 2019

Tadeusz Rydzyk każdą metodę zbiórki pieniędzy uważa za dobrą. Poseł PO, Sławomir Neumann, stworzył stronę Dlugwdziecznosci.pl, na której wyszczególnione zostały dotacje między innymi na Fundację Lux Veritatis, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej oraz spółkę Bonum. Przedstawiamy 10 najbardziej kontrowersyjnych dofinansowań działalności sławnego redemptorysty.

Tadeusz Rydzyk nieustannie narzeka na brak pieniędzy. Zdaje się, że znalazł sposób, by zebrać ich w końcu tyle, ile potrzebuje. Przynajmniej na jakiś czas, bo chyba nie ma takich środków, których redemptorysta nie spożytkowałby na „chwałę Bożą”. W kwestii pieniędzy dla ojca Tadeusza każda metoda jest dobra, by zebrać ich więcej. Mężczyzna nie zna granic. W ostatnim czasie sięgnął nawet po argumenty z pogranicza eschatologii i teologii.

- Wstań z tego fotela, pójdź do ludzi, powiedz znajomym, powiedz rodzinie. Wykorzystaj telefon i porozmawiaj. Zrób to. Nie popełniajmy grzechu zaniedbania - mówił, namawiając wiernych do przekazania procentu podatku i nakłaniając ich do namawiania innych do tej darowizny.

Zapytany o to, ile publicznych pieniędzy wyciąga, ojciec Rydzyk zapiera się w żywe oczy, że niemal w ogóle nie bierze środków z państwowego budżetu. Okazuje się jednak, że bierze i to niemałe kwoty. Szczegóły budżetu, jakim dysponuje Tadeusz Rydzyk, wprawiają w osłupienie. 164 553 528 PLN to łączna kwota, która została przekazana podmiotom powiązanym z ojcem, z publicznych pieniędzy.

Przedstawiamy tajemnice zasobów finansowych redemptorysty, w głowie się nie mieści, co duchowny robi z takimi pieniędzmi.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News