Rodzice Rydzyka ukrywali to przed światem. Szokujące rodzinne tajemnice duchownego ujrzały światło dzienne

Autor Michał Kubacki - 9 Maja 2019

Tadeusz Rydzyk w Polsce zyskał sławę głównie dzięki Radiu Maryja i kontrowersjami związanymi z często chorobliwym uwielbieniem, jakim darzy go rzesza emerytów i rencistów. Znany duchowny od wielu lat zajmuje się szerzeniem prawd religii chrześcijańskiej za pośrednictwem głównych kanałów medialnych Kościoła katolickiego w Polsce. Świeci przykładem wielu oddanym katolikom, ale jak każdy, ma swoje tajemnice i sekrety, o których wolałby nie wspominać. Przedstawiamy kilka faktów z życia Tadeusza Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk jest uważany za jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych osobistości w szeregach polskiego Kościoła katolickiego. Mówi się, że jest redemptorystą, czyli członkiem Zgromadzenia Najświętszego Odkupienia, które ma nieść pomoc osobom ubogim duchowo i materialnie. Wielu mogłoby pokusić się o stwierdzenie, że Ojciec Rydzyk wydaje się nie stosować w pełni do założeń redemptorystów. Słyszy się wiele plotek na temat jego ogromnych bogactw, które ukrywa przed światem. Sam duchowny często w dość pokrętny sposób opowiada o pieniądzach, które zgromadził, zasłaniając się mówieniem o tym, że są to podarki, które są własnością całej rodziny Radia Maryja. Do historii przeszło także tłumaczenie posiadania dwóch luksusowych aut, które redemptorysta miał dostać od zmarłego bezdomnego z Warszawy. Absurd całej sytuacji doczekał się komentarza w formie memów, komentarzy i wielu parodii, które nie były w smak samemu Rydzykowi, jak też jego poplecznikom. Inną kwestią są pełne emocji i ataków kazania, które dość często przekraczają granicę dobrego smaku i są komentowane przez ogólnopolskie media, niemogące uwierzyć, że ksiądz katolicki jest w stanie używać tak mocnego języka. Przykładami niech będzie chociażby ostatnia debata o LGBT, gdzie Rydzyk jawnie szydził i obrażał osoby innej orientacji niż heteroseksualna.

Tadeusz Rydzyk świeci dla wielu ludzi przykładem jako doskonały przedsiębiorca. Dzięki datkom, jałmużnom i funduszach, które stale otrzymuje za pośrednictwem wszystkich swoich działalności, jest w stanie sfinansować i stale rozwijać "imperium", jakim są m.in. rozgłośnia radiowa Radia Maryja, Telewizja Trwam, Fundacja Lux Veritatis oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, gdzie Tadeusz Rydzyk był rektorem, wykładowcą i przewodniczącym Rady Naukowej. Jednym z ostatnich, największych projektów kontrowersyjnego zakonnika i biznesmana jest utworzenie geotermii w Toruniu, jak też muzeum Jana Pawła II, które ma być wotum dziękczynnym za pontyfikat Papieża Polaka. Sama inwestycja wzbudziła mnóstwo emocji, a dotacje skarbu państwa płynące na budowę instytucji sięgają wielu milionów złotych. Wydano książkę "Imperator", w której opisano szerzej jego dokonania.

Tadeusz Rydzyk jest doktorem nauk teologicznych i jako osoba z ogromną wiedzą na tematy religijne, jest dla wielu godnym wzorem do naśladowania, chociaż wzbudza nie małe kontrowersje. Na swoich rekolekcjach i przemówieniach gromadzi często liczbę sięgającą wielu tysięcy słuchaczy, którzy są często narażeni na mocne ataki ze strony duchownego. Redemptorysta porusza tematy religijne, moralne, społeczne i takie, które są kontrowersyjne w świetle obecnej sytuacji w Polsce. Jako duchowny, zarzeka się do mówienia tylko i wyłącznie prawdy, dlatego, gdy nie chce o czymś mówić, po prostu urywa temat. Z dziennikarzami TVN-u nie nawiązuje dłuższej rozmowy, przeważnie wszelkie pytania kwitując krótkim "szczęść Boże". W o wiele lepszych relacjach jest za to z przedstawicielami obecnej partii rządzącej, którzy to często goszczą Rydzyka. Redemptorysta był ostatnimi czasy widywany chociażby na antenie TVP, czy Telewizji Republika, czyli stacjami, które sympatyzują z samym PiSem, jak też Rydzykiem. Mimo, że zdaniem swoich "wyznawców" ojciec dyrektor ma świetną opinię, to o samym Tadeuszu Rydzyku jest kilka faktów, które on sam wolałby zamieść pod dywan, ponieważ mogłyby zagrozić jego bogobojnemu i nieskazitelnemu wizerunkowi. Prezentujemy kilka z nich.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News