Tadeusz Rydzyk nie nadawał się na księdza? Sekrety redemptorysty wyszły na jaw

Tadeusz Rydzyk
YouTube / TVTrwam
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej znanych i charakterystycznych postaci w Polsce. Sławę zawdzięcza głównie utworzeniu katolickiej rozgłośni radiowej i stacji telewizyjnej. Okazuje się, że na początku chciał być księdzem, ale nie nadawał się do pełnienia tej funkcji. Przedstawiamy mało znane i zaskakujące fakty z jego życia.

Tadeusz Rydzyk jest bez wątpienia najsławniejszym polskim redemptorystą i jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich duchownych rzymskokatolickich. Wszystko za sprawą jego rozgłośni radiowej i telewizji o charakterze społeczno-katolickim. Zakonnik założył Radio Maryja 8 grudnia 1991 roku w Toruniu wspólnie ze Zgromadzeniem Najświętszego Odkupiciela. Od tego momentu pozostaje dyrektorem radia. Aktualnie jest to rozgłośnia o tematyce religijnej z największymi zasięgami w naszym kraju. Część transmisji jednocześnie emituje TV Trwam.

Ciekawe jest również to, że ojciec Tadeusz Rydzyk w dokumentacji KRRiT jest określany prawnie jako "jednoosobowy organ nadzorczy, jednoosobowy organ zarządzający i jednoosobowy organ kontrolny Radia Maryja". Wokół redemptorysty krąży wiele kontrowersji w związku z jego funkcją i tym, jak ją wykorzystuje.

Jakiś czas temu było również głośno o aferze dotyczącej wypowiedzi Rydzyka. Podczas jednego z programów powiedział, że bezdomny podarował dla Radia Maryja dwa luksusowe samochody. Do dziś podtrzymuje, że nie skłamał, a taka sytuacja naprawdę miała miejsce.

Okazuje się, że zdolności organizacyjne miał od dawna. Jednak z jego możliwościami intelektualnymi nie zawsze było tak dobrze. W trakcie jego edukacji pojawiły się sugestie, że nie nadaje się na księdza. Rydzyk pewnie wolałby nie wracać do tych chwil. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy szokujące sekrety na temat dyrektora największej religijnej rozgłośni radiowej w Polsce.

Kliknij "Następna Strona". 

Następna strona