Ujawniono, jak działa imperium Rydzyka. 200 milionów złotych niemalże wyparowało

Autor Andżelika Wróblewska - 5 Września 2019

Tadeusz Rydzyk zaczynał praktycznie od zera, dzisiaj jednak zbudował imperium, które przynosi niewiarygodne zyski. 10 podmiotów związanych z Radiem Maryja dysponuje kapitałem, który zbliża się do 200 milionów złotych. Mimo to redemptorysta nieustannie narzeka na brak pieniędzy, a każdy pretekst na zbiórkę pieniędzy jest według niego idealny. Przedstawiamy, jak działa imperium znanego duchownego. Można się naprawdę zdziwić.

Tadeusz Rydzyk notorycznie wypiera się tego, co media mu bez przerwy zarzucają. On sam twierdzi, że nie uzyskuje żadnych profitów wynikających z prowadzonych przez siebie działalności. Wielu zatem zastanawia się, na co idą te ogromne sumy, które wyszczególnimy w tej galerii. Kolosalne kwoty przyprawiają o zawrót głowy. Samo to, jak funkcjonuje jego imperium, jest bardzo imponujące. Wszystko wygląda na dokładnie przemyślany plan działania.

Niewyjaśnioną zagadką pozostaje jednak kwestia Radia Maryja. Te cyfry są pilnie strzeżone i nie wiadomo, jak wyglądają finanse tej instytucji. Właścicielem koncesji jest warszawska prowincja zakonu redemptorystów, która nie publikuje swojego sprawozdania finansowego. Nie ma źródeł informacji o przychodach czy kosztach samej radiostacji, a jedne i drugie są mniejsze, niż stacji komercyjnych. Założenie z decyzji o przyznaniu koncesji Radiu zakłada, że nie będzie ono zawierało reklam i audycji sponsorowanych. Opłata za udzielenie koncesji wynosi ponad 2 miliony złotych, ale: „Koncesjonariusz jako nadawca społeczny jest zwolniony z opłaty za udzielenie koncesji”. Środki na działalność radia pochodzą między innymi z datków zbieranych w ramach Rodziny Radia Maryja, jednak jaka jest ich wysokość, nie wiadomo. Prawdopodobnie jakimś przybliżeniem tego, jak wyglądają finanse Radia Maryja, jest Fundacja Lux Veritatis. Odpowiada ona za funkcjonowanie siostrzanej stacji, Telewizji Trwam.

Na szczęście inne inwestycje, z którymi połączony jest Tadeusz Rydzyk, mogą zobrazować nam, jakimi kwotami mógłby dysponować ojciec, gdyby tylko trafiły w jego ręce, a tak niestety 200 milionów złotych musiało przepaść, jak kamień w wodę. Przedstawiamy, jak działa imperium Rydzyka. Niejeden biznesmen mógłby pozazdrościć głowy do interesów i możliwości.

Kliknij "Następna Strona" i sprawdź, ile wynoszą przychody fundacji redemptorysty.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego z ostatnich dni porażają. Oby szósta z nich nigdy się nie spełniła, bo będzie bardzo źle
2. Dzieciństwo Dawida Kwiatkowskiego przypominało koszmar. Właśnie wyjawił prawdę o chorobie swoich rodziców
3. Michał Wiśniewski znowu będzie tatą! Z kim dotychczas miał dzieci?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News