Ile Rydzyk płaci swoim pracownikom? Te sumy wprawiają w osłupienie

Tadeusz Rydzyk
YouTube / RadioMaryja
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Tadeusz Rydzyk hojnie wynagradza swoich pracowników, niejeden mógłby pozazdrościć pracy u boku ojca ze względu na wynagrodzenie, jakie oferuje. Jak się okazuje, praca dla redemptorysty to okazja świetnego zarobku. Pracownicy jego fundacji na pewno nie narzekają na pieniądze, które dostają w zamian za wykonaną pracę. Te kwoty zwalają z nóg.

Tadeusz Rydzyk przyczynił się do powstania dwóch fundacji. Jedna z nich nosi nazwę Lux Veritatis, a druga to Nasza Przyszłość. Działalność obu jest opisana w Krajowym Rejestrze Sądowym, dzięki czemu na jaw wyszło, ile obecnie wynosi wynagrodzenie pracowników Ojca Rydzyka.

Praca u boku redemptorysty to szansa na duży zarobek wygląda na to, że duchowny chętnie dzieli się pieniędzmi z ludźmi, którzy dla niego pracują. Miesięczne pensje pracowników jego fundacji przewyższają nawet średnią krajową! Dla przypomnienia, średnia krajowa na 2019 rok wynosi 5186,12 złotych.

Pierwsza fundacja zatrudnia około 50 osób, druga 33. Po przeliczeniu, ile rocznie wydaje się na wypłatę dla wszystkich pracowników obu fundacji, oczy mogą wyjść z orbit.

Ojciec nie może narzekać na brak pieniędzy, ponieważ słuchacze Radia Maryja każdego roku przekazują 1% podatku właśnie na jego fundację. Nasza Przyszłość otrzymała ponad 4 miliony złotych. Duchowny namawiał do przekazywania pieniędzy na konto jego działalności, twierdząc, że kto nie przekazuje i nie namawia innych do przekazania podatku właśnie na ten cel, popełnia grzech.

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy, ile można zarobić u boku Tadeusza Rydzyka. Te kwoty mogą przyprawić o zawrót głowy.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona