10 zwierząt z bielactwem, niezwykły widok. Szczeniaki są najsłodsze

Szczeniaki
.
Wstecz

1 z 17

Dalej

Szczeniaki swoimi słodkimi pyszczkami potrafią rozkochać w sobie niemalże każdego. Chyba nie ma osoby, która nie zatrzymałaby się chociaż na chwilę przy uroczym, malutkim piesku. Niektóre z nich są jeszcze bardziej wyjątkowe od pozostałych, a wszystko za sprawą bielactwa, które sprawiło, że wyglądają naprawdę niesamowicie. Rzadki wygląd tych zwierząt potrafi rozczulić prawie każdego.

Szczeniaki same w sobie są bardzo uroczymi zwierzątkami, które zawsze nas rozczulają. Niektóre z nich zostały dotknięte chorobą bielactwa, przez co zyskały niecodzienny, wyróżniający je spośród reszty wygląd. Ich umaszczenie przykuwa uwagę niemalże każdego, kto uwielbia czworonogi.

Bielactwo nabyte objawia się specyficznymi, białymi plamami - są to miejsca pozbawione pigmentu zarówno w skórze, jak i włosiu oraz sierści. U psów najczęściej odbarwiają się: płytka nosowa, wargi, policzki i skóra na pyszczku oraz opuszki palcowe. U kotów dodatkowo jest to błona śluzowa jamy ustnej, skóra okolic moszny i odbytu. U koni początek możemy zauważyć w okolicach pyska, oczu i chrap, ale również genitaliów oraz krocza.

Zwierzaki, które cierpią na te nietypowe schorzenie, zdecydowanie nie straciły swojego uroku, a wręcz przeciwnie - jeszcze go zyskały. W niektórych przypadkach bielactwo przyjęło bardzo ciekawą formę. Warto wspomnieć również o tym, że rozmiary plam spowodowanych tą chorobą nie są stałe, a wciąż się powiększają. Pierwsze przypadki bielactwa zostały odnotowane już w 1500 roku przed naszą erą.

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 15 niesamowitych zdjęć pupili, u których występuje ta choroba.

Kliknij "Następna Strona" i zobacz pierwsze, wyjątkowe zwierzę.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Rodzice byli zdruzgotani, jak ich córka urodziła się bez rąk. Ale zdjęcia jej obecnego życia są niebywałe, każdy powinien je obejrzeć
2. Gwiazdy Kiepskich nie żyją od lat. Tragiczna śmierć i choroba
3. Koszmarna choroba codziennie przysparza mu cierpienia. Jest pierwszym dzieckiem w historii, które nie zmarło na nią od razu po urodzeniu
 

Następna strona