22 najbardziej niebywałe krzyżówki ras psów. W życiu nie widziałeś takich szczeniaków, to nie fotomontaż!

Szczeniaki rozczulają i zachwycają wszystkich.
Unsplash/ ipet photo
Reklama
Wstecz

1 z 24

Dalej

22 niesamowite krzyżówki psów.

Szczeniaki są rozczulające i chyba nie ma osoby, która się tymi słodkimi małymi pieskami nie zachwyca. Każdy wygląda przepięknie, a największe zainteresowanie wzbudzają przedstawiciele nietypowych krzyżówek.

Psy są bowiem różne. I to skrajnie różne, bo jak tu porównać jamnika z chow-chow? Ratlerka z owczarkiem niemieckim? Są różnych rozmiarów, od sięgającego do kostki, po gigantycznego, kilkukrotnie cięższego od właścieila. To wręcz niesamowite, jak wiele ras psów powstało - nie tylko naturalnie, przez tysiące lat ewolucji, lecz także przez ingerencję człowieka.

Istnieje podział na 10 głównych grup psów, które uszeregowała Międzynarodowa Federacja Kynologiczna (FCI). Te grupy to m.in. owczarki i psy pasterskie, teriery, jamniki czy psy towarzyszące. Każda z grup jest scharakteryzowana pod kątem cech fizycznych i charakteru, a także potrzeb, jakie wymaga.

I tak np. wszystkie rasy należące do grupy owczarków łączy zamiłowanie do pracy, inteligencja, nieprzeciętna czujność i posłuszeństwo. Z kolei wyżły to psy aktywne, które nie powinny być trzymane w domach, cechuje je wyjątkowa wierność. 

Każdy pies ma swój charakter i potrzeby, wynikający z rasy. A kundelki i mieszańce to pieski wyjątkowo charakterne - wie to każdy właściciel. W jego przypadku dochodzi bowiem do mieszanki cech. I nigdy nie wiadomo, która będzie dominująca!

Jednak krzyżowanie psów dokonuje zmian nie tylko w charakterze, lecz także - a może przede wszystkim - w wyglądzie psów. Z racji wyjątkowej różnorodności cech fizycznych tych zwierząt, efekty mogą być zdumiewające. Faktem jest, że przez dziesiątki lat hodowli, psy nawet w obrębie jednej rasy zmieniły trochę swój wygląd. To widoczne tym bardziej, gdy mowa o zupełnie odmiennych rasach, jak na przykład dalmatyńczyk i jamnik.

Może takie krzyżówki wydają się niemożliwe, a jednak. Istnieją zupełnie unikalne przykłady psich krzyżówek. Wszystkie są zachwycające! To naprawdę rozczulające stworzenia. Najlepiej przekonać się samemu - oto 22 najbardziej niesamowite krzyżówki psów.

Kliknij "Następne zdjęcie", żeby zobaczyć pierwszą z unikalnych krzyżówek!

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagle pies zaczął szturchać ciężarną właścicielkę i wyć jak opętany. Gdyby nie on, kobieta i jej dziecko już by nie żyli
  2. Cała prawda o najnowszym związku Michała Wiśniewskiego ujrzała światło dzienne. Z Pauliną też się niedługo rozstanie?
  3. Żaden mężczyzna tego nie wytrzyma. Nieświadome zachowania kobiet, które odstraszają płeć przeciwną na dobre
     

Następna strona