Nie dawali szczeniakowi albinosowi żadnych szans na przeżycie. Dziś zachwyca wszystkich swoim nietypowym wyglądem, 12 przesłodkich zdjęć

Szczeniak nie miał szans na przeżycie
instagram.com/luckysecondchanceatlife_/ @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 14

Dalej

Szczeniak nie miał szans na przeżycie

Szczeniak urodził się maksymalnie 24 godziny wcześniej, kiedy został znaleziony. Jego życie było poważnie zagrożone - był wyziębiony, słaby i porzucony przez matkę. W dodatku był albinosem.

Szczeniak nie miał łatwego początku życia. Pewnego dnia kobieta usłyszała cichy płacz, a raczej piski. To cud, że zwróciła na nie uwagę. Dochodziły z ogrodu jej sąsiada, dlatego bez problemu weszła na działkę. Była wtedy na spacerze z psem, który szybko wywąchał, co wydaje takie odgłosy - znalazł całkowicie białego pieska.

Mógł mieć kilka godzin, co najwyżej jeden dzień. Po rozmowie z sąsiadami kobieta zdecydowała się zatrzymać malucha i spróbować zawalczyć o jego życie. Był wielkości kociaka, a niektórzy porównywali go do chomika. Był bardzo mały. Od razu otrzymał imię Lucky - Szczęściarz.

Nawet weterynarze mówili, że szczeniak jest zbyt mały i słaby, tak wczesne porzucenie przez matkę nie mogło wróżyć niczego dobrego. Przebywał przez pewien czas pod ścisłą opieką lekarzy. Kiedy zaczął podnosić się na łapkach, kobieta mogła zabrać go do domu. Jeszcze wtedy musiał być karmiony ze strzykawki.

Z każdym dniem stawał się coraz silniejszy, a kiedy w końcu otworzył oczy wszyscy zwariowali na jego punkcie. Był bardzo walecznym psem, lecz wkrótce pojawiły się kłopoty - zaczął widzieć gorzej na lewe oko. Chociaż dostawał najlepsze leki, czekała go operacja. Oko usunięto kiedy szczeniak miał 4 miesiące. Musiał uczyć się na nowo równowagi i orientacji, ale dał sobie radę wyśmienicie.

Z racji tego, że jest psem albinosem, musi unikać promieni słonecznych - gdy wychodzi z domu musi mieć zakładane specjalne psie okulary przeciwsłoneczne. Inaczej jego drugie oko zostałoby uszkodzone i musiało zostać usunięte.

Dziś szczeniak wygląda przeuroczo - jego jasna sierść jest jedwabiście miękka, a uszy wywołują największy zachwyt. Brak oka wcale nie czyni go gorszym. Jest iście wyjątkowy, wygląda jak rasowa gwiazda.

Kliknij "Następna strona" by zobaczyć, jak bardzo zmienił się szczeniak.

Zobacz także:

  1. Zostawił rodzinę, bo zakochał się w gumowej lalce. Do sieci trafiły zdjęcia, co z nią wyprawia, odbierają mowę
  2. Japoński sernik to absolutny hit. Robi się go tylko z 3 składników, a wasze podniebienia czeka prawdziwa ekstaza
  3. Mąż ciężarnej mamy nagle i niespodziewanie zmarł. Potem ujrzała zdjęcia, po których zalała się łzami
  4. Wyglądają jak dwa zwyczajne psy. Ale jak się podniosą, totalnie was zamuruje, ostatnie zdjęcie powala

Źródło: Instagram

Następna strona