2 tyg. po urodzeniu z ich synem zaczęły się dziać straszne rzeczy. Lekarze postawili diagnozę, która ścięła ich z nóg

Syn choruje na dziwną chorobę
Facebook
Reklama
Wstecz

1 z 6

Dalej

Syn choruje na dziwną chorobę

Syn tej pary tuż po urodzeniu wyglądał jak każdy inny, zdrowy i szczęśliwy niemowlak. Kiedy zabrali go do domu, przeżyli koszmar - zaczął się zmieniać, a jego skóra przestała przypominać ludzką. Lekarze rozkładali ręce.

Nanda Kumari i Nar pochodzą z Nepalu i są bardzo kochającą się parą. Kiedy kobieta zaszła w ciążę, oboje nie posiadali się z radości. Przyszła mama przez całe 9 miesięcy mocno o siebie dbała, a kiedy przyszedł czas narodzin, szybko pojechała do szpitala. Towarzyszył jej partner.

Na wieść o narodzinach syna, popłakali się. Dali mu na imię Ramesh - poród przebiegł bez komplikacji, a chłopiec nie odbiegał wyglądem od reszty noworodków na sali. W końcu po kilku dniach rodzice wraz z maluchem mogli opuścić szpital i przedstawić go rodzinie. Wszystko przebiegało dobrze, jednak do czasu.

Unieruchomiony chorobą syn całe 5 lat czekał na diagnozę 

2 tygodnie po narodzinach skóra Ramesha zaczęła wyglądać coraz gorzej. Stała się brązowa, twarda i zaczęła pękać, co ogromnie bolało dziecko. Kiedy syn został zabrany do lekarza, nikt nie mógł postawić trafnej diagnozy. Przez całe 5 lat leczono go na zakażenie grzybicze, lecz skóra nie zaczęła przez to wyglądać lepiej - jej stan znacznie się pogarszał.

W końcu po 5 latach ustalono, że Ramesh cierpi na chorobę genetyczną zwaną rybią łuską. Ta informacja zwaliła rodziców chłopca z nóg, jest to bowiem nieuleczalne schorzenie. W publicznych szpitalach nikt nie chciał go leczyć, a prywatne kliniki były za drogie - tata chłopca zarabiał miesięcznie jedynie 65 dolarów. Na szczęście znalazła się pomoc: leczenie poprzez nagłośnienie sprawy i zbiórki pieniędzy opłacili brytyjski piosenkarz Dzhoss Stoun oraz nepalski muzyk Sanjay Shrestha.

Niestety, wydaje się, że mimo leczenia dla syna pary nie ma ratunku. Jego skóra z każdym miesiącem staje się coraz twardsza mimo stosowanych maści. Staje się "żywym pomnikiem". Twardy naskórek ogranicza mu zakres ruchu, przez co nie może chodzić. Jego stawy są przykurczone i nie radzi sobie samodzielnie z codziennymi czynnościami.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć Ramesha wraz z mamą.

  1. Wyzywali ją od wielorybów. Schudła 80 kilogramów i teraz wygląda jak supermodelka, jej zdjęcia oszałamiają
  2. Śmiały się i nagrywały szczeniaka skręcającego się z bólu. Włożyły mu do pyszczka obrzydlistwo i podpaliły (zdjęcia)
  3. Ojciec narzekał na dekolt córki w ślubnej sukience. Jednak to widok żony wprawił go w największe osłupienie
  4. Była pewna, że znalazła zwykłego szczeniaczka. Dopiero kiedy podrósł, okazało się, jak bardzo się myliła

Źródło: Jest Pozytywnie

Następna strona