Zobaczyła pierwsze mieszkanie, które kupił jej syn i była przerażona. Popchnęła ścianę i zwaliło ją z nóg

Składane mieszkanie Christiana
Screen/ YouTube/ Kirsten Dirksen
Reklama
Wstecz

1 z 15

Dalej

Składane mieszkanie Christiana

Syn kupił mieszkanie w Barcelonie - brzmi to imponująco, lecz matka miała pewne wątpliwości. Przede wszystkim - metraż. Po drugie - położenie na poddaszu. Po trzecie - było w fatalnym stanie. Choć syn je wyremontował, kobieta nadal nie była przekonana. Widziała tylko mikroskopijną przestrzeń i ścianę. Ale to właśnie ta ściana okazała się kluczowa.

Christian Shallert, 37-latek z Austrii, spełnił swoje marzenie i kupił 24-metrowe mieszkanie w Barcelonie. Mieszkanie położone było na poddaszu kamienicy, prowadziło do niego 100 stopni i było w opłakanym stanie. Christian miał jednak na nie pomysł. Do remontu podchodził z konkretną wizją.

Christian nazywany jest przez przyjaciół "fanem Lego" i w pewien sposób zainspirował się popularną duńską zabawką. W jego nowym mieszkaniu wszystko do siebie pasuje, wszystko jest przekładane i przesuwane, dzięki czemu jeden ruch sprawia, że w mikroskopijnym mieszkanku pojawia się nowe pomieszczenie.

Christian postanowił bowiem maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Przejrzał mnóstwo projektów, które zaoszczędzają miejsce na łodziach. I ten patent przeniósł do swojego mieszkania. Łazienka, kuchnia, szafa, łóżko - wszystko jest poukrywane za ścianami.

To dlatego mama Christiana oniemiała, gdy popchnęła ścianę domu. Widząc samo mieszkanie mogła się przerazić - wszak chciała, by jej syn miał porządne lokum, a widziała tylko ciasny pokoik i ściany. Tymczasem jedno pchnięcie sprawiło, że nagle za ścianą pojawiła się w pełni wyposażona kuchnia, a po drugiej stronie ukryta została łazienka. 

Mieszkanie Christiana jest małe, ale w pełni funkcjonalne. Dzięki swojej kreatywności stworzył fantastyczny, przytulny kąt. Jak mężczyzna zagospodarował swoje lokum? Czy ma tam miejsce dla gości? Warto zobaczyć to na kolejnych zdjęciach. To będzie bardzo inspirująca wycieczka.

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć, jak wyglądało mieszkanie przed remontem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kot ugniata Cię łapkami? W ten sposób chce Ci przekazać ważną wiadomość 
  2. Żona po ostrej awanturze uciekła z domu zostawiając męża z dziećmi. Po 2 dniach dostała od niego taki list, że aż się popłakała
  3. Mężczyzna od 66 lat żyje w przedziwnej maszynie. Większość ludzi nie ma pojęcia o jej istnieniu i prawdziwym przeznaczeniu

Następna strona