Sylwester w 1978 zapadł wszystkim w pamięci na zawsze. Anomalie uderzyły z całą mocą

Sylwester był zdecydowanie niezapomniany
Narodowe Archiwum Cyfrowe
Wstecz

1 z 20

Dalej

Sylwester był zdecydowanie niezapomniany

Sylwester 1978/1979 dla wielu Polaków, którzy pamiętają tamten okres, na zawsze zapisał się w pamięci. Wtedy anomalie uderzyły z wielką mocą, a wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach. Jak dziś poradziliby sobie z tym drogowcy?

Sylwester 1978/1979 był niezapomniany. Z pewnością nie chodzi o szampańskie zabawy w gronie najbliższych. Zima uderzyła z ogromną mocą - śnieg sypał się z nieba bez opamiętania, tworząc horrendalne zaspy. Ludzie brodzili po uda w śniegu, w miastach i na wsiach poruszano się w śnieżnych korytarzach.

Synoptycy przepowiadali Sylwester jako deszczowy, jednak gwałtowny napływ zimnego powietrza zamienił deszcz w śnieg - pogoda spłatała "psikusa" i unieruchomiła tysiące Polaków w ich własnych domach.

Nowy Rok przywitano między zaspami, niekiedy nawet kilkumetrowymi, w towarzystwie kilkunastostopniowego mrozu. Śnieg utrzymywał się jeszcze długo, a rekordowe pokrywy śnieżne odnotowano m.in. w Suwałkach, Łodzi i Warszawie. W jeden dzień mogło napadać nawet niecały metr śniegu.

Narodowe Archiwum Cyfrowe dysponuje swoistymi pamiątkami z tamtego Sylwestra. Z czym musieli uporać się Polacy żyjący u schyłku lat 70.? Dziś wiele osób tęskni za takimi opadami śniegu.

Kliknij "Następna strona" aby zobaczyć, jak wyglądał Sylwester 1978/1979 - wtedy dopiero się działo.

Zobacz także:

  1. Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. 15 kobiet, które zdecydowanie przesadziły z makijażem, trudno nie zgrzytać zębami na ich widok
  2. Córka Wodeckiego po latach ujawniła prawdę. W ich domu działy się bardzo przykre rzeczy
  3. W ciąży kładła sobie na brzuch szczątki swoich nieżyjących dzieci. Powód jest powalający
  4. Zobacz, jakie fryzury będą prawdziwym hitem w 2020 roku. Zapisz się do fryzjera teraz i olśniewaj modnym uczesaniem przed innymi

Źródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Następna strona