"Walduś z Kiepskich się powiesił", "Zenek Martyniuk nie żyje". Największe oszustwa związane z show-biznesem

Świat według Kiepskich
YouTube/iplaTV
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Świat według Kiepskich zagwarantował wielu zdolnym aktorom miejsce w polskim show-biznesie. Rządzi się on swoimi dziwnymi prawami i w bolesny sposób przekonał się o tym Bartosz Żukowski, aktor wcielający się w serialowego Waldka.

Świat według Kiepskich wypromował takie gwiazdy polskiej sceny jak Andrzej Grabowski, czy Bartosz Żukowski. Grający Waldusia Kiepskiego aktor kilka lat temu stał się ofiarą paskudnego oszustwa rozpowszechnionego w całym kraju.

"Tragedia, powiesił się Waldemar Kiepski" - taką informację mogli przeczytać użytkownicy popularnego portalu społecznościowego Facebook. Nikogo nie zdziwi fakt, że wiadomość prędko rozniosła się po polskiej części Internetu i wkrótce mówił o tym prawie cały naród. Dość szybko okazało się jednak, że informacja jest nie tylko fałszywa. Rzekome doniesienia o śmierci artysty zdementował... sam Żukowski. Wtedy też wyszło na jaw, że nieprawdziwy new został przygotowany w taki sposób, aby przynieść jego autorom wymierne korzyści. W jaki sposób działają oszuści?

Zgodnie z przewidywaniami naciągaczy internauta wpada w sidła już w chwili, gdy algorytm usługi wyświetli mu materiał z intrygującym tytułem udostępniony przez znajomego. Nagłówek oczywiście zachęca do kliknięcia, a ono przenosi nas do zewnętrznej witryny. Tam czeka nas pułapka w postaci ankiety lub prośby o wpisanie kilku znaków. Na takich działaniach bezpośrednio korzystają oszuści. Następnie fałszywe informacje zostają udostępnione za pośrednictwem naszego konta co wciąga w zasadzkę inne osoby. W łagodniejszej wersji link przenosi nas do szemranej witryny, w której właściciel wyświetla reklamy zgarniając stawkę za każde wyświetlenie. Podstawową formą obrony jest naturalnie ignorowanie kuszących wiadomości. Podobne oszustwa nie są w Internecie nowością i warto przestrzec przed nimi znajomych, szczególnie osoby starsze i nieletnich, którzy często bezkrytycznie podchodzą do niebezpieczeństw sieci. 

Ofiarą tak podłego fałszerstwa padł nie tylko aktor serialu "Świat według Kiepskich". Wiele sław polskiego show-biznesu również zostało w ten sposób wykorzystanych. Przedstawiamy spis naszym zdaniem największych oszustw związanych z tym środowiskiem.

Kliknij "Następna Strona", żeby poznać historię Anny i Roberta Lewandowskich.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Tata zgwałcił swojego 6 letniego synka razem z kolegami. Dziecko milczało, żeby ojciec nie poszedł do więzienia
2. Ujawniono gdzie naprawdę pracuje Marta Kaczyńska. Szczęki opadną Wam aż do ziemi
3. Julia Wieniawa to prawdziwa seks bomba. 7 zdjęcie tylko dla dorosłych

Następna strona