Halinka z "Kiepskich" przeszła wiele życiowych dramatów. Aktorka straciła wszystko

Marzena Kipiel-Sztuka
Youtube.com/ATM Grupa
Wstecz

1 z 9

Dalej

Świat według Kiepskich to jeden z najbardziej lubianych i popularnych polskich seriali. Serialowa Halinka Kiepska dziś wiedzie niezwykle udane życie, a jej kariera prężnie się rozwija. Jednak nie zawsze było kolorowo. Doznała osobistych dramatów, które z pewnością odcisnęły piętno na jej życiu. Oto, co przeżyła Marzena Kipiel-Sztuka.

Marzena Kipiel-Sztuka to polska aktorka, której popularność przyniosła głównie rola Halinki Kiepskiej, żony Ferdynanda w bardzo popularnym od lat serialu "Świat według Kiepskich". Skończyła Technikum Budowlane w Legnicy i magistra z zarządzania zasobami ludzkimi. Mimo to, ciągnęło ją do teatru i aktorstwa. Pasja była silniejsza od niej. W latach 80. zatrudniła się jako suflerka w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. To właśnie tam dostrzeżono u niej niesamowity talent aktorski, który wykorzystała w latach 1989-2000 w Teatrze Dramatycznym w Legnicy.

Zanim otrzymała rolę w serialu "Świat według Kiepskich" musiała przejść niezwykle długą i trudną drogę. Ciężka sytuacja finansowa zmusiła ją do wyjazdu za granicę. Pracowała jako wokalistka w Omanie, jednym z państw Półwyspu Arabskiego. Później wyjechała do Niemiec i zatrudniła się tam jako sprzątaczka. Pilnowała porządku w domach i toaletach w Monachium. Przełomowy moment nastąpił wtedy, gdy została rozpoznana przez Polkę, dla której pracowała. To wpłynęło na jej decyzję o powrocie do Polski. Wyszło jej to na dobre, ponieważ w 1999 roku otrzymała rolę Halinki Kiepskiej. W serialu "Świat według Kiepskich" gra do dziś.

Marzena Kipiel-Sztuka jest uwielbiana przez wielu Polaków, a jej rola rozbawia do łez widzów tej produkcji. Cechuje ją siła zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jej życie jednak nie było usłane różami. Zanim doszło do momentu, w którym poczuła wiatr w żaglach, pochowała 3 partnerów, w tym dwóch mężów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy galerię, z której dowiecie się, jak wyglądało życie gwiazdy "Świata według Kiepskich". Życie bardzo doświadczyło aktorkę. Stoczyła się na dno, straciła ukochanych.

By poznać wstrząsające fakty z życia aktorki przejdź na następną stronę

Następna strona