Kosmiczna metamorfoza Mariolki z Kiepskich. Aktora wygląda dzisiaj tak, że po 7 zdjęciu spadną Wam skarpetki

Autor Weronika Szatkowska - 23 Lutego 2019

Świat według Kiepskich obchodzi w tym roku 20 lecie. Serial wciąż jest uwielbiany przez widownię i nadal bije rekordy popularności. Mariolka Kiepska występuje w produkcji od samego początku i zdążyła podbić serca milionów Polaków, niewielu jednak wie, że przez ten czas spędzony na ekranie, przeszła niezwykłą metamorfozę. Jak teraz wygląda? Z pewnością wielu nawet nie będzie mogło jej poznać.Świat według Kiepskich to polski serial, który nieustannie jest emitowany od 1999 roku przez ATM dla telewizji Polsat. Został stworzony w 1997 roku przez Janusza Sadzę i innymi osobami powiązanymi z wrocławską grupą Mader Faker Studio, związaną z Wrocławskim Teatrem Pantomimy i już od pierwszych odcinków podbił serca Polaków. Prostota żartów, nabijanie się ze stereotypów oraz opinii o Polakach oraz kultowe dialogi sprawiły, że praktycznie od samego początku typowano go jako hit stacji, co bardzo szybko okazało się prawdą. Niewiele osób jednak jest świadomych tego, że główną inspiracją twórców sitcomu był amerykański "Świat według Bundych". Ta produkcja również przez lata cieszyła się ogromną popularnością na całym świecie, a przez długi czas emitowana była również w naszym kraju, Polacy jednak mimo wszystko woleli polski odpowiednik, z którym łatwiej było im się utożsamiać.

Świat według Kiepskich piętnuje różne cechy o zabarwieniu pejoratywnym, takie jak lenistwo, alkoholizm, patologia i brak kultury. Opowiada o losach rodziny Kiepskich i ich sąsiadów, a niebanalna i humorystyczna fabuła najprawdopodobniej jest tym, co przyciąga widzów najbardziej. Wielu z nas porównuje bohaterów do swoich nielubianych sąsiadów czy znajomych, a dzięki przerysowanym sytuacjom mamy również okazję nieco łaskawszym okiem spojrzeć na swoje problemy, szarą codzienność czy sytuacje, z którymi ciężko nam sobie poradzić. Kłopoty tytułowej rodziny Kiepskich rozwiązują się bardzo szybko i wyjątkowo często w niekonwencjonalny sposób, co uwielbia obserwować polski widz.
Na fenomen tej produkcji wskazuje nie tylko oglądalność, ale też przejęcie losem aktorów ze strony publiczności. Jakiś czas temu okazało się, że Ryszard Kotys grający Paździocha ma poważne problemy ze zdrowiem i pamięcią. Fani byli poruszeni i zdruzgotani. Postać ta - choć pozornie nielubiana przez serialowego Ferka - zyskała gigantyczną popularność wśród Polaków, co przekłada się też na uwielbienie grającego ją aktora. Inna wieść, która wstrząsnęła widownią dotyczyła cukrzycy Dariusza Gnatowskiego, wcielającego się w rolę Boczka. Okazało się, że aktor od lat zmagał się z poważną chorobą i niestety nawet nie miał o tym pojęcia. Jego stan był na tyle poważny, że przez jakiś czas musiał poruszać się na wózku inwalidzkim i groziła mu amputacja nogi, co kolejny raz niesamowicie zasmuciło wszystkich fanów produkcji. Na szczęście teraz jest stabilnie, choć Gnatowski nadal musi być pod stałą opieką lekarską. Jego życie zmieniło się diametralnie, ale on stara się to wykorzystać w pozytywny sposób i uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę cukrzycową. Co ciekawe, aktorzy mimo znaczących dolegliwości i tak występują w serialu, przez lata bowiem już tak zżyli się z widzami, że nie wyobrażają sobie opuszczenia ich, nawet jeśli w grę wchodzą bardzo poważne problemy osobiste czy zdrowotne. Obsada na przestrzeni lat zmieniła się minimalnie, dołączyło za to wiele nowych gwiazd, które również teraz są ważną częścią całej produkcji.Od samego początku istnienia serialu występuje w nim też aktorka Barbara Mularczyk, serialowa Mariolka, córka Ferdynanda Kiepskiego. Zaczynała jako dziecko, a teraz jest dorosłą kobietą. Widzowie doceniają jej zaangażowanie w produkcję, bowiem przez wszystkie te lata dorastała praktycznie na ich oczach, dzięki czemu stała się jedną z ikon całej produkcji. Choć dziś jest już dojrzałą kobietą, nadal ma grono wiernych fanów, którzy śledzą jej karierę również poza serialem "Świat według Kiepskich". Dzisiaj już w niczym nie przypomina dziewczynki, która pojawiła się na ekranach niemalże 20 lat temu i ciężko uwierzyć, że aż tak się zmieniła. Jak wyglądała jej metamorfoza na przestrzeni lat? Przedstawiamy, jak niesamowicie szybko dorastała i jak zmieniał się jej wygląd.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News