Nie żyje już 40 aktorów "Świata według Kiepskich". Niektórzy zmarli w wyjątkowo koszmarnych okolicznościach

Autor Michał Kubacki - 27 Kwietnia 2019

"Świat według Kiepskich" to serial zainspirowany inną popularną zachodnią produkcją. Przedstawia alternatywną rzeczywistość mieszkańców jednej z wrocławskich kamienic, a w szczególności perypetie Ferdynanda Kiepskiego, ojca i głowy rodziny Kiepskich. Nieprzerwanie od 1999 roku możemy śledzić wydarzenia z życia bohaterów. Niestety wielu aktorów serialu już nie żyje. Zmarli z powodu chorób lub ze starości. Przedstawiamy galerię poświęconą ważnym postaciom dla "Świata według Kiepskich", które ze smutkiem pożegnaliśmy w ostatnim czasie.

"Świat według Kiepskich" od 1999 roku nadawany jest na antenie Polsatu. Fabuła skupia się głównie na perypetiach rodziny Kiepskich i ich sąsiadów, mieszkających w jednej z wrocławskich kamienic. Główni bohaterowie w większości odcinków próbują znaleźć pomysł na biznes idealny, czyli jak "zarobić i się nie narobić". W tytułową rolę Kiepskiego wcielił się legendarny aktor,Andrzej Grabowski. Ferdek to mężczyzna w średnim wieku, który jest ambitny i pomysłowy, ale przy tym bardzo leniwy. Jego głównymi zajęciami jest picie alkoholu i oglądanie telewizji. Wspólnie z żoną Haliną mają córkę Mariolę i syna Waldka.

"Świat według Kiepskich" to serial, nad którym od samych początków sprawuje pieczę reżyser i producent Okił Khamidow. Pochodzi z Tadżykistanu, ale mieszka na co dzień we Wrocławiu. Okił znany jest z różnych perełek nadawanych na antenie Polsatu. Są to produkcje takie jak "Dlaczego ja?", "Trudne sprawy" czy znane i swojego czasu ogromnie popularne "Pamiętniki z Wakacji". Wspólnie ze scenarzystami wpadli na pomysł stworzenia serialu podobnego do popularnego na światową skalę sitcomu "Świat według Bundych", również emitowanego na Polsacie. Ze względu na miejsce zamieszkania, zainspirowali się jedną z prawdziwych lokacji we Wrocławiu, jaką był "Trójkąt Bermudzki". Nazwa ta dotyczyła ulic złożonych z bardzo starych kamienic.

Jak to bywa w przypadku większości długowiecznych seriali, gdy czytamy o obsadzie, pojawiają się nazwiska nieżyjących już osób. Lista potrafi wprawić w smutek. Przedstawiamy galerię poświęconą niektórym ze zmarłych aktorów "Świata według Kiepskich".

Kliknij "Następna strona", aby poznać nazwiska osób, których już z nami nie ma

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News