Świat według Kiepskich: Serialowy Paździoch przechodzi okropne katusze! Strach go niszczy

Ryszard Kotys
Youtube.com/ATM Grupa
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Świat według Kiepskich jest jednym z najbardziej znanych i lubianych polskich seriali komediowych. Opowiada o losach rodziny Kiepskich i ich sąsiadów. Aktor wcielający się w rolę Paździocha ma ogromne problemy ze zdrowiem. Na co cierpi Ryszard Kotys?

Świat według Kiepskich powstał na przełomie 1998 i 1999 roku. Zaczął być emitowany 16 marca w 1999 roku. Jest to drugi serial po Klanie co do długości nadawania polskich seriali. W żartobliwy sposób ujmuje się w produkcji takie cechy jak lenistwo, apatię, chamstwo, egoizm, alkoholizm, egoizm i inne patologie. Dodatkowo w serialu ukazuje się stereotypowy model polskiej rodziny. Sceny okraszone są prostym humorem.

Jeden z największych hitów telewizji Polsat opowiada o rodzinie Kiepskich i innych mieszkańcach starej wrocławskiej kamienicy na osiedlu Kosmonautów przy ul. Ćwiartki 3/4. Głównym celem bohaterów jest zdobycie dużej sumy pieniędzy przy jak najmniejszym wysiłku i nakładzie pracy. Co rusz głowa rodziny, Ferdynand Kiepski, wpada na nowe pomysły na biznes. Grany przez Andrzeja Grabowskiego mężczyzna to piwosz, ojciec dwojga dzieci i mąż Halinki Kiepskiej. Córka Ferdka, Mariolka, uwielbia chłopców i robi wszystko, aby się im podobać. Syn Kiepskiego, Walduś, uwielbia pić piwo razem z ojcem i pasjonuje się kulturystyką. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych w końcu się ożenił. Halinka Kiepska utrzymuje od lat całą rodzinę, ciężko pracując w szpitalu jako pielęgniarka. Obok Kiepskich mieszka Marian Paździoch wraz z żoną Heleną. Mężczyzna handluje na bazarach bielizną. Cechuje się sprytem i przebiegłością. Koleguje się, a jednocześnie nie lubi z serialowym Ferdkiem.

W obsadzie występuje mnóstwo wybitnych i wspaniałych polskich aktorów. Są to m.in. Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Ryszard Kotys, Renata Pałys, Bartosz Żukowski, Dariusz Gnatowski czy Anna Ilczuk. Gościnnie w serialu biorą udział sławy z różnych branż.

Jedna z największych gwiazd serialu zmaga się z ogromnymi cierpieniami. Fani i bliscy są tym głęboko zaniepokojeni. Mowa oczywiście o Ryszardzie Kotysie, który od pewnego czasu boryka się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Przedstawiamy historię serialowego Paździocha oraz dramat, z jakim przyszło mu się zmierzyć.

Kliknij następny slajd, by poznać smutne fakty o aktorze.

Następna strona