Rozpaczliwy wywiad z Boczkiem z Kiepskich. Cierpi na ciężką chorobę, umiera na nią ponad 1,5 miliona osób rocznie

Autor Weronika Wasiak - 17 Stycznia 2020

Dzięki serialowi "Świat według Kiepskich" usłyszała o nim cała Polska. Wcielając się w rolę Arnolda Boczka błyskawicznie zjednał sobie rzeszę wielbicieli, którzy od lat chętnie oglądają go na łamach Polsatu. O życiu prywatnym aktor mówi niewiele, a mimo to jakiś czas temu zdecydował się opowiedzieć o swoich problemach zdrowotnych.

"Świat według Kiepskich" wykreował go na zawsze pogodnego, żywiołowego mężczyznę, z głową pełną szalonych pomysłów. Rzeczywiście odtwórca roli Boczka, Dariusz Gnatowski, na co dzień także jest charyzmatycznym człowiekiem, choć przyszło mu zmierzyć się z koszmarną chorobą. Aktor od lat zmaga się z nadwagą, która przyniosła za sobą jeszcze poważniejsze skutki.

Dopiero po wielu latach znoju ze śmiertelnym schorzeniem, gwiazdor Polsatu postanowił publicznie opowiedzieć swoją historię cukrzycy. Diagnoza lekarzy wywróciła jego życie do góry nogami i choć dziś z jego samopoczuciem jest o wiele lepiej, swego czasu jego los stał pod wielkim znakiem zapytania. Aktor z bólem zdradził, że on i bliscy przeżyli chwile pełne grozy i niepewności.

Warto wspomnieć, że cukrzyca staje się coraz powszechniejszą chorobą, która dotyka nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Statystyki wykazały, że w Polsce choruje na nią już około 3 mln osób, z czego na cukrzycę typu 1 cierpi 200 tys. osób. Ponadto, na cukrzycę typu 2 leczonych jest ponad 2,1 mln chorych. Co gorsza, eksperci podejrzewają, że aż 600 tys. osób nie ma nawet niewykrytej cukrzycy, a im później dojdzie do diagnozy, tym trudniejsze może być leczenie.

Gdyby tego było mało wykryto, że rocznie z powodu tej bezwzględnej choroby umiera 1,5 mln osób, zatem pozostaje tylko odetchnąć z ulgą, że gwiazdor nie dołączył do tego poruszającego grona. Nie oznacza to jednak, że Gnatowski może być spokojny o swoje zdrowie, bowiem każdy dzień wciąż oznacza dla niego walkę o lepsze jutro, a więcej opowiedział o tym w wywiadzie na łamach "Dzień Dobry TVN".

Kliknij "Następna strona", by bliżej poznać straszną historię aktora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutny widok. Z psami źle się dzieje, ostatnie lata ukazują przytłaczający fakt
  2. Wsypał proszek do pieczenia do butów. Efekt przeszedł wszystkie oczekiwania, 18 zadziwiających trików
  3. Polskie gwiazdy, które są homoseksualne. Na pewno nie wiedziałeś o wszystkich, 7 pozycja wbija w ziemię
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News