W "Świecie według Kiepskich" był perełką. W prawdziwym życiu jego żona popełniła samobójstwo, a on cierpiał na chorobę psychiczną

Świat według Kiepskich
Kadr z "Kochankowie mojej mamy"
Wstecz

1 z 9

Dalej

Świat według Kiepskich dał szansę zaistnieć wielu aktorom. Jednym z nich był między innymi Bohdan Smoleń, który wcielił się w postać niezapomnianego, uwielbianego przez wszystkich oglądających, listonosza Edzia. Mężczyzna na ekranie potrafił rozbawić nas do łez, jednak w życiu prywatnym spotkało go wiele dramatycznych przeżyć. Samobójstwo żony i depresja to jedne z nielicznych przeciwności losu, które stanęły na jego drodze. Przedstawiamy najbardziej wzruszające fakty z życia artysty. Aż trudno uwierzyć, że tak straszne rzeczy spotkały tak pozytywną osobę. Serce łamie się na samą myśl.

Świat według Kiepskich to serial, który w żartobliwy sposób przedstawia perypetie tytułowej rodziny Kiepskich. W rolę domowników mieszkających we wrocławskiej kamienicy wcielili się m.in. Andrzej Grabowski, Bartosz Żukowski, Marzena Kipiel-Sztuka czy Krystyna Feldman. Oprócz mieszkańców kamienicy, którzy są głównymi bohaterami, pojawiają się również inne postacie. Jedną z nich jest listonosz Edzio. Mężczyzna za każdym razem, kiedy tylko pojawiał się na naszych ekranach swoimi wierszykami i anegdotami rozbawiał nas do łez. Niewielu jednak wie, kim tak naprawdę jest aktor wcielający się w postać Edzia, Bohdan Smoleń. Mężczyzna w przeszłości musiał zmierzyć się z traumatycznymi przeżyciami, które mocno wpłynęły na to, w jaki sposób potoczyło się jego życie.

Mężczyzna za namową Zenona Laskowika przeniósł się do Poznania i przez 7 lat występował w tamtejszym kabarecie „Tey”. Na festiwalu w Opolu w 1981 roku otrzymał tytuł Mister Obiektywu. W połowie lat 80. w duecie z Krzysztofem Krawczykiem nagrał kilka humorystycznych piosenek („Mężczyzna po czterdziestce”, „Dziewczyny, które mam na myśli” do melodii przeboju Willie Nelsona i Julio Iglesiasa To all the girls I loved before z 1984). W 1987 roku z kolei, wraz z Krzysztofem Jaślarem przygotował komedię antyczną „Wykopaliska”, w której zagrał u boku Andrzeja Zaorskiego. Współpracował również z kabaretem „Długi”.

Mało kto wie, że mężczyzna z różnych przyczyn na kilka lat zdecydował się wycofać z życia publicznego, wtedy też jego kariera stanęła pod znakiem zapytania. Przez chorobę psychiczną, z jaką się zmagał, mógł stracić wszystko. Zamknął się w sobie i tylko dzięki wsparciu najbliższych potrafił wrócić do normalnego funkcjonowania.

Aktor zmarł 15 grudnia 2016 roku w poznańskim szpitalu, w którym przebywał na skutek poważnej infekcji. Smoleń od wielu lat zmagał się z problemami z oddychaniem, które były spowodowane chorobą płuc, a infekcja tylko je nasiliła. Dodatkowo inne przebyte choroby doprowadziły do całkowitego osłabienia jego organizmu.

Przedstawiamy najsmutniejsze fakty z jego życia, to przez co musiał przejść, może być szokujące.

Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się, jaka mroczna przeszłość krążyła nad mężczyzną.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Katarzyna Dowbor i jej prywatne piekło. Najcięższe dla niej chwile
2. Nie chcesz mieć raka? Wystrzegaj się jedzenia tych popularnych 12 rzeczy, mogą powodować nowotwór
3. Zenek Martyniuk przeszedł niezwykłą metamorfozę. Możecie go nie poznać

Następna strona