Życie Ferdka z "Kiepskich" to istny koszmar! Aktor boryka się z palącymi problemami

Świat według Kiepskich
YouTube / naEKRANIEpl
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

"Świat według Kiepskich" jest jednym z najbardziej popularnych polskich seriali telewizyjnych, jakie kiedykolwiek powstały. Produkcja sukces ten zawdzięcza w głównej mierze aktorom, którzy odgrywają kluczowe postacie, kreując cały serial. Jednym z nich jest 66-letni Andrzej Grabowski, który doskonale sprawdził się w roli Ferdynanda. Niestety, artysta w ostatnim czasie zmaga się z poważnymi problemami zarówno w kwestiach uczuciowych, jak i zdrowotnych. Zapraszamy do naszej galerii, w której przedstawiamy jego zmagania z bardzo poważnymi problemami.

"Świat według Kiepskich" jest zapewne wielu Polakom dobrze znany. To jeden z najpopularniejszych, a zarazem najdłużej emitowanych seriali w naszym kraju. Ten sukces jednak nie byłby możliwy bez doskonale dobranych aktorów, którzy poprzez swoją niepowtarzalną grę czynią tę produkcję wyjątkową. Niestety, po wielu latach, niektórym członkom obsady coraz częściej dają się we znaki problemy zdrowotne, co przykładowo w przypadku Ryszarda Kotysa czasami stawiało pod znakiem zapytania jego dalszą pracę na planie.

"Świat według Kiepskich" jest emitowany na antenie telewizji Polsat nieprzerwanie od 16 marca 1999 roku. Serial został wymyślony w 1997 roku przez Janusza Sadzę, Aleksandra Sobiszewskiego, Igora Nurczyńskiego i Romana Regę, powiązanych z wrocławską grupą Mader Faker Studio działającą przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy, tworzącą filmy krótkometrażowe na początku lat 90. Serial początkowo produkowany był we Wrocławiu, a obecnie w Bielanach Wrocławskich. Oglądalność najnowszych odcinków serialu wynosi średnio 1,19 mln widzów.

Produkcja ta jest drugim, zaraz po "Klanie" najdłużej nadawanym polskim serialem. Obrazuje on różne wady, takie jak: lenistwo, egoizm, alkoholizm, patologie, apatie, chamstwo, posługując się prostym humorem i zabawnym językiem bohaterów.

Odtwórca głównej roli, Andrzej Grabowski, ma już 66 lat, ale wiek nie jest jedyną przyczyną problemów, z jakimi musi zmagać się aktor. Zapewne wielu widzów zauważyło, że artysta wcielający się w postać Ferdynanda Kiepskiego miał wyjątkowo duży brzuch. Jak się okazuje, od wielu lat cierpiał na otyłość, która pozostawiona bez leczenia zagrażałaby nie tylko jego zdrowiu, ale i życiu. 

Na dużym ekranie zadebiutował już w czasie studiów w filmie "Odejścia, powroty", przez wiele lat jednak otrzymywał role epizodyczne bądź drugoplanowe. W 1989 roku zagrał swoją pierwszą większą rolę w filmie Feliksa Falka "Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce", gdzie wcielił się w postać Stefana Sapiei. Kolejną ważną rolą była kreacja Andrzeja Jurewicza, ojca głównej bohaterki serialu Telewizji Polskiej, którego tytuł to "Boża podszewka" w reżyserii Izabelli Cywińskiej. Szczególną popularność Andrzej Grabowski zawdzięcza właśnie roli Ferdynanda Kiepskiego w telewizyjnym serialu "Świat według Kiepskich". Sitcom ten, przez kilka lat bił rekordy popularności i zdobywał nagrody dla najlepszego serialu komediowego, dlatego też aktor zaczął być powszechnie utożsamiany z postacią, w którą się wcielał. W życiu prywatnym jednak nie lubi żartować na pokaz.

Pod koniec marca 2005 roku aktor uległ na szczęście niegroźnemu wypadkowi samochodowemu na autostradzie w pobliżu Mysłowic. Został wtedy ranny w głowę i doznał ogólnych potłuczeń ciała, ale szybko udało mu się wrócić do pełni sił.

W 2018 roku podjął odważną decyzję dotyczącą swojego ciała i jego funkcjonowania. Przeszedł operację, której celem było szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Aktor chirurgicznie pomniejszył swój żołądek, dzięki czemu błyskawicznie schudł ponad 40 kg.

- Zrobiłem tę operację, bo chciałem jeszcze pożyć. Miałem otyłość olbrzymią, to robiło się niebezpieczne. Wykluczało mnie z zawodu, z życia w ogóle, co tu dużo gadać. Teraz czuję się znacznie lepiej - powiedział w jednym z wywiadów.

Niestety, to nie były jedyne zdrowotne problemy, z którymi się zetknął. Aktor przyznał też całkiem niedawno, że cierpi na chorobę, która może poważnie utrudniać mu codzienne funkcjonowanie. Poza tym zmagał się on również z samotnością, po tym, jak rozwiódł się i bezskutecznie próbował zbudować związek z nową wybranką. Przedstawiamy kulisy ostatnich, największych życiowych dramatów serialowego Ferdka, możecie być w szoku.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona