Największa gwiazda disco polo pomogła gwieździe "Kiepskich". Potem wyrzekła się swojego gatunku

Świat według Kiepskich
Screenshot / Polsat
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

"Świat według Kiepskich" pomógł zdobyć rozgłos wielu aktorom. Produkcja, która na antenie Polsatu jest emitowana nieprzerwanie od 1999 roku, jest uwielbiana przez miliony Polaków. Okazuje się, że niektórzy aktorzy zanim rozpoczęli swoją przygodę z serialem mieli zupełnie inne plany co do swojej przyszłości i tego, czym chcą się zajmować. Jedna z najpopularniejszych gwiazd disco polo pomogła gwieździe z popularnego sitcomu, a później zrobiła coś szokującego, wyrzekła się swojego gatunku. Przedstawiamy najbardziej elektryzujące fakty.

"Świat według Kiepskich" to serial komediowy, który już długi czas gości na naszych odbiornikach telewizyjnych. Chyba nie ma w naszym kraju osoby, która nie miałaby okazji obejrzeć choć jednego odcinka. Aktorzy związani z tą produkcją odnieśli ogromne sukcesy, część z nich pozostała wierna tylko temu serialowi, a część rozwinęła skrzydła, angażując się w coraz większe projekty. Są jednak fakty, o których rzadko się mówi. Niektórzy w ogóle nie mieli w planach kariery aktorskiej i zupełnie inaczej wyobrażali sobie swoje życie. Mieli różne pasje oraz zainteresowania, w których próbowali swoich sił czy szukali spełnienia. Los jednak chciał, żeby wylądowali na ekranach naszych telewizorów. Co mogło łączyć jednego z aktorów serialu "Świat według Kiepskich" z gatunkiem muzyki disco polo? Jak się okazuje całkiem sporo.

Disco polo, jak wiadomo, jest muzyką rozrywkową. Rozwijała się przede wszystkim na początku lat 90. XX wieku. Największą jednak popularnością cieszyła się w latach 1995-1997. W latach świetności tej muzyki powstało wiele zespołów, które mogły cieszyć się większą bądź mniejszą popularnością, ale zawsze jakąś. Jednym z najbardziej cenionych zespołów była grupa Amadeo, która powstała w Poznaniu w 1994 roku. Założyli ją Aldona Dąbrowska i Sławomir Sokołowski.

Wokalistka urodzona 7 lutego 1972 roku była niezwykle utalentowana. Być może dlatego, że udało jej się ukończyć Studium Piosenkarskie w Poznaniu, zanim podjęła się nagrania pierwszych płyt. Z kolei Sokołowski przed założeniem tej kapeli, był już doświadczonym muzykiem i miał na swoim koncie liczne sukcesy. Grupa Bolter, którą wziął pod swoje skrzydła, słynęła z takich hitów jak "Daj mi tę noc" czy "Więcej słońca".

Grupa Amadeo miała szczęście od samego początku. Ich pierwszy album został wydany przez przedsiębiorstwo Omega Music. Znajdowały się na nim utwory w discopolowych wersjach. W 1995 roku wyszły ich kolejne dwie płyty. Jedna z nich pt. "Pszczółka Maja" była nową wersją znanych polskich przebojów z dawnych lat. Zespół współpracował m.in. z Bohdanem Smoleniem, który w serialu "Świat według Kiepskich" wcielał się w postać listonosza Edzia. Aldona Dąbrowska śpiewała z nim piosenkę "Szalałeś Szalałeś" i promowała go w mediach i branży. Bezsprzecznie duet pomagał wybić się nieżyjącemu już Smoleniowi. Ich chęć pomocy początkującemu wokaliście zakończyła się powodzeniem. Udało im się nagrać wspólne trzy płyty o satyrycznym charakterze. Wówczas piosenki te cieszyły się tak wielką popularnością, że osiągały szczyty list przebojów w programie "Disco Relax". Gdy w 1996 roku Dąbrowska wydała solowy krążek, który nosił tytuł "Czy pamiętasz", odeszła od stylu disco polo i zaczęła tworzyć w stylu pop/dance.

Kariera Bohdana Smolenia również nie trwała długo i mężczyzna chyba nawet nie zdążył się nią dobrze nacieszyć nacieszyć. Musiał więc znaleźć jakąś alternatywę dla swojego niespełnionego marzenia, a że najwidoczniej chciał być osobą w jakiś sposób rozpoznawalną w mediach, postanowił postawić na karierę aktorską. Co z resztą wyszło mu bardzo dobrze, bo postać Edzia listonosza, który zawsze potrafił zaskoczyć jakimś rymowanym wierszykiem i rozbawić oglądających, cieszyła się dużą popularnością. Gdy w 2016 roku kraj obiegła informacja o śmierci aktora, wielu zastanawiało się, jak teraz będzie wyglądał Świat według Kiepskich bez Edzia, którego zdecydowanie nie da się zastąpić.

Wracają do tematu głównego, Aldona Dąbrowska pozostawiła po sobie 6 albumów w konwencji disco polo, jednak to, co zrobiła później, zszokowało wszystkich jej fanów. Wyparła się jednej, najważniejszej kwestii. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy fakty, które mogą zdziwić wielu z Was.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona