Stefan W. nie wziął się znikąd! Wstrząsające kulisy zabójstwa Adamowicza

Nożownik
Facebook.com; Youtube.com
Wstecz

1 z 9

Dalej

Okrutny mord, jakiego Stefan W. dopuścił się na Pawle Adamowiczu, wstrząsnął dogłębnie całym krajem. Fakt zadania śmiertelnych obrażeń prezydentowi miasta na oczach zgromadzonych tłumów przeraża. Jak do tego doszło? Jak można było do tego dopuścić? Nowe fakty wzbudzają szok i niedowierzanie.

Od niedzielnego wieczoru cała Polska żyje upiornymi zdarzeniami z Gdańska. Podczas 27. Finału WOŚP prezydent miasta został trzykrotnie ugodzony nożem przez niejakiego Stefana W. Paweł Adamowicz został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze bezskutecznie usiłowali ratować jego życie. W kilkanaście godzin po przeprowadzeniu przez nich operacji polityk zmarł.

Kolejne fakty na temat okoliczności zdarzenia, zdrowia psychicznego sprawcy, jego poprzednich przestępstw nie przestają szokować opinii publicznej w naszym kraju. Wszyscy chcą wiedzieć, jak doszło do tragedii i czy można było jej zapobiec. Na scenie politycznej zamiast oczekiwanego rozejmu pomiędzy wzajemnie zwalczającymi się stronami, mamy do czynienia raczej ze wzajemnym przerzucaniem winy za rozprzestrzenianie się nienawiści. Kwestią sporną pozostaje jednak to, do jakiego stopnia świat polityki i stosowane w nim narracje zainspirowały młodego przestępcę do targnięcia się na życie wieloletniego włodarza miasta. Czy rzeczywiście znalazł się w zasięgu oddziaływania konkretnego światopoglądu czy też po prostu usiłował znaleźć motywację dla swoich działań?

Wiemy już, że Stefan W. nie był osobą zdrową psychicznie. W przeszłości dopuścił się napadów na banki, za co został skazany na 5,5 roku więzienia. Wiadomo, że także po opuszczeniu zakładu karnego na różne sposoby zdradzał swoje okrutne zamiary. Po wielokrotnym ugodzeniu prezydenta nożem okazał zebranym tłumom zadowolenie ze swojego czynu, co może dziwić nawet w przypadku największych zwyrodnialców. Wciąż nie wiemy, jak te fakty wpłyną na proces, który go w tej chwili czeka. Niewykluczone, że tym razem 27-latek trafi za kratki na resztę życia.

Czego nowego dowiedzieliśmy się na temat sprawcy zabójstwa i jego motywów w ostatnich dniach? Czy makabrycznych zdarzeń można było uniknąć? W naszej galerii zebraliśmy najnowsze doniesienia, które ukazują szokujące kulisy zabójstwa Pawła Adamowicza.

Następna strona