Oto PRAWDZIWE powody katastrofy smoleńskiej. Punkt 7 nie powinien mieć nigdy miejsca

Autor Andżelika Wróblewska - 28 Listopada 2018

Smoleńsk - to tu wydarzyła się jedna z największych tragedii w historii powojennej Polski. Choć katastrofa samolotu miała miejsce już ponad 9 lat temu, to temat ten nadal wywołuje ogromne poruszenie opinii publicznej. Na miejscu zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP wraz z małżonką. Przedstawiamy czynniki, których znaczenia w tych dramatycznych chwilach nie da się zbagatelizować.

Smoleńsk zapisał się w historii oraz pamięci Polaków 10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41 czasu środkowoeuropejskiego letniego. Polski samolot wojskowy należał do 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, był do dyspozycji Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tragicznie zginęło aż 96 osób, a wśród nich byli: Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, dowódcy Sił Zbrojnych RP, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw różnego rodzaju czy przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych oraz wielu innych zasłużonych ludzi. Wszyscy zmierzali na uroczystość uczczenia 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Oprócz pasażerów, na pokładzie znajdowała się również kilkuosobowa załoga samolotu.

Była to jedna z największych katastrof w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar w dziejach polskich Sił Powietrznych. Prezydencki Tupolew Tu-154M Lux o numerze bocznym 101 pochodził z początku lat 90. Został wyprodukowany w zakładach lotniczych w Kujbyszewie w dawnym ZSRR. Od tamtej pory wielokrotnie go remontowano. Warto zaznaczyć, że maszyna zaliczała się do 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego.

Tupolew odbywał lot na trasie Warszawa-Smoleńsk. Przelot był wyjątkowy. Miał status HEAD, co oznaczało, że na pokładzie znajdowała się głowa państwa.

Choć od tragedii minęło już 9 lat, wielu Polaków i rodzin ofiar wypadku nie może się pogodzić z tym, co się stało. Jedni doszukują się spisków, inni uważają, że do katastrofy doszło z przyczyn niezależnych od ludzi. Przedstawiamy czynniki, które najprawdopodobniej miały decydujące znaczenie w chwili upadku Tupolewa.

Kliknij "Następna Strona", aby poznać prawdziwe przyczyny tej ogromnej tragedii.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Dawid Żukowski - gdzie jest, co o nim wiemy? Zbiór faktów, które mrożą krew w żyłach

2. Jolanta Kwaśniewska i sekrety jej małżeństwa. Możecie się mocno zdziwić!

3. Tak mieszka Marta Kaczyńska. Widok obrzydliwych luksusów powala na kolana (dużo zdjęć)

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News