Te polskie gwiazdy nigdy się tym nie chwaliły. Ich intymne związki są inne niż wszystkim się wydaje

Autor Andżelika Wróblewska - 20 Września 2018

Ślub wcale nie jest im potrzebny do szczęścia, a obrączki na palcu nie są dla nich wyznacznikiem udanego związku. Są sobie oddani, mają dzieci, tworzą wieloletnie związki oparte na miłości, przyjaźni i zaufaniu. Mają sobie za nic presję bliskich czy otoczenia - żyją na kocią łapę. Najważniejsze, że się kochają, a do szczęścia nie jest im potrzebny papierek. Przedstawiamy 10 polskich gwiazd, które żyją w nieformalnych związkach i są szczęśliwi.

Ślub osób ze środowiska show-biznesu zawsze odbija się szerokim echem w mediach. Rok 2018 obfitował w wiele ceremonii. Gwiazdy chętnie stawały na ślubnym kobiercu, a niektóre pary zdecydowały się sformalizować swój związek w tajemnicy przed mediami. Tak postanowiła chociażby Doda i Emil Stępień. Zdjęciami ze ślubu, który odbył się w Hiszpanii, podzielili się na Instagramie jakiś czas po całym wydarzeniu. O tym, że Dorota Rabczewska wyszła za mąż za producenta filmowego, media żyły jeszcze długo po ślubie.

Spore zainteresowanie kolorowej prasy wzbudziła również ceremonia Dominiki Gwit i jej ukochanego Wojciecha Dunaszewskiego. Aktorka chciała ukryć przed mediami kiedy wychodzi za mąż, a fotografiami pochwalić się sama. I prawie jej się to udało, gdyby nie to, że w dniu ślubu zdjęcia z ceremonii pokazał Leszek Stanek, jeden z gości młodej pary. Joanna Krupa swój drugi ślub bardzo długo utrzymywała w tajemnicy. Modelka zdecydowała się na wyprawienie ceremonii w Krakowie. Małżeństwo ten wyjątkowy dzień przeżywało wśród rodziny oraz przyjaciół, z dala od kamer i medialnego hałasu. Joanna postawiła na klasyczną suknię zaprojektowaną przez Sylwię Romaniuk, projektantkę ubierającą topowe polskie gwiazdy.

Niektóre pary należące do środowiska show-biznesu decydują się na pozostanie w konkubinacie. Twierdzą, że obrączka na palcu według nich nie jest potwierdzeniem dobrego, szczęśliwego związku. Absolutnie odbiegają od tej myśli i chociaż nie chcą wziąć ślubu, to decydują się na posiadanie potomstwa, co może dowodzić temu, że rzeczywiście bez ślubu również da się żyć i tworzyć rodzinę.

Wszystkie pary kiedyś czuły się w jakiś sposób zobowiązane do przypieczętowania związku obrączką na palcu. Teraz czasy się zmieniają i już coraz mocniej odchodzi się od tej tradycji. Huczne wesela z orkiestrą to już niemalże przeszłość, zamiast tego, nowożeńcy decydują się na przyjęcia w eleganckich restauracjach. Białe suknie coraz częściej zastępuje się innymi kolorami, a na ceremonię zaprasza się tylko najbliższą rodzinę.

Pary, które są w jakiś sposób rozpoznawalne w mediach i chcące nagłośnić ten ważny dla nich dzień decydują się na zaproszenie paparazzi, a przygotowaniami do ślubu dzielą się z fanami od miesięcy na portalach społecznościowych. Chętnie wyprawiają huczne przyjęcia z rozmachem, a koszty takiej imprezy bardzo często przerastają najśmielsze oczekiwania. Wszystko po to, by zabłysnąć na pierwszych stronach gazet.

Z racji tego, że konkubinat w naszym kraju jest coraz bardziej popularny, to osobom niezamężnym również przysługują jakieś prawa względem drugiej osoby. Aktualnie w Polsce nie ma możliwości rejestrowania konkubinatów ani praktycznego dochodzenia praw spadkowych (chyba że jest to testament), alimentacyjnych dla konkubenta i jakichkolwiek innych z tytułu pozostawania w konkubinacie. Konkubenci jednak są dla siebie osobami najbliższymi w rozumieniu prawa karnego, co rodzi pewne skutki w postępowaniu karnym (np. możliwość odmowy zeznań wobec konkubenta). W prawie cywilnym po śmierci jednej ze stron druga strona może dochodzić renty, jeśli konkubinat był stały i długotrwały. Sąd może przyznać to świadczenie (jest to renta fakultatywna).

Mogłoby się wydawać, że każda kobieta marzy o olśniewającej sukni ślubnej i hucznym weselu. Jednak okazuje się, że nic bardziej mylnego! Wiele znanych gwiazd od lat żyje ze swoimi partnerami bez ślubów i otwarcie o tym mówi, deklarując przy okazji, że nie zamierzają zmieniać swojego stanu cywilnego.

Jak wiadomo, ślub nigdy nie gwarantuje szczęśliwego i trwałego związku. Przedstawiamy, które znane gwiazdy żyją ze sobą w udanych związkach bez ślubów.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News