Śmierć polskiego skoczka przyszła zbyt szybko i nagle. Kamil Stoch i Adam Małysz byli zdruzgotani, nie był jedyny

Skoki narciarskie
.
Reklama
Wstecz

1 z 7

Dalej

Śmierć polskiego skoczka przyszła zbyt szybko i nagle. Kamil Stoch i Adam Małysz byli zdruzgotani, nie był jedyny

Skoki narciarskie to w Polsce sport narodowy, a kibice z wielkim zainteresowaniem śledzą coroczne zmagania sportowców, w tym świetnie sobie radzącej kadry Polski. Tysiące widzów zasiada przed telewizorami, by kibicować naszym, a całe rodziny trzymają za nich kciuki.

Skoki narciarskie są wyjątkowo trudnym technicznie i niebezpiecznym sportem. By skakać, nie wystarczy wyróżniać się świetną kondycją zdrowotną - należy mieć również szereg predyspozycji tj. szczupłą budowę ciała, wyjątkową dynamiczność i umiejętność przewidywania i analizy konsekwencji własnych poczynań. To sprawia, że niewiele osób decyduje się, by trenować właśnie tę dyscyplinę, a jeszcze mniej osiąga w niej prawdziwe sukcesy.

Niebezpieczne jest również samo szybowanie w powietrzu. Nieudane skoki mogą skończyć się poważnym urazem ciała, a nawet śmiercią sportowca. To niezwykle ryzykowny sport, a pasjonaci zaczynają treningi już od najmłodszych lat, by dobrze przygotować się na bicie rekordów i osiąganie świetnych wyników sportowych.

Jakiś czas temu światem skoków narciarskich wstrząsnęła nagła śmierć polskiego skoczka. Koledzy zawodnika, w tym Kamil Stoch i Adam Małysz, byli w szoku, to wielka strata dla Polskiego Związku Narciarskiego. Młody mężczyzna nie jest jednak jedynym skoczkiem, którego kibice pożegnali w ostatnich latach.

By zobaczyć skoczków, którzy odeszli w ostatnich latach, kliknij "następna Strona"

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. W nosie swojego syna zauważyła dziwne, czarne plamki. Kiedy poznała prawdę, była przerażona
  2. Szczegóły z życia Marty Kaczyńskiej były długo utajnione. Nikt o nich nie wiedział w latach prezydentury jej ojca
  3. Kiedy właścicielka była w ciąży, kotka zaczęła się dziwnie zachowywać. Po narodzinach dziecka stało się coś niebywałego

Następna strona