Przerażający wypadek skoczka w Kuusamo. Runął z wysokości przez ogromny podmuch wiatru

Skoki narciarskie, potworny wpadek
Kadr z nagrania
Reklama
Wstecz

1 z 14

Dalej

Potworny wypadek w Kuusamo

Skoki narciarskie to od wielu lat jeden z chętniej oglądanych sportów. Grono kibiców nieustannie się powiększa, a miłośnikami stają się już nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Każde z zawodów dostarczają niekończące się pokłady pozytywnych i negatywnych emocji, połączonych z adrenaliną która w szczególności towarzyszy samym zawodnikom. Choć miesiącami przygotowują się do swojego skoku nie są w stanie przewidzieć, jak finalnie będzie on wyglądał. O fatalnym skoku może zaważyć nieprawidłowe ustawienie przed czy też w trakcie, a nawet warunki atmosferyczne. 

Skoki narciarskie tym razem wstrząsnęły kibicami, a na widok koszmarnego wypadku wszystkim odebrało mowę. Podczas zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Kuusamo David Mach przeżył mrożący krew w żyłach upadek. Chwile przed startem wydawał się doskonale przygotowany, a sam skok wyglądał na wręcz perfekcyjny. 

Niestety już kilka sekund po tym, jak znalazł się nad ziemią, stracił równowagę i spadł. Okazało się, że wszystko przez silny podmuch wiatru, na który 19-latek nie miał najmniejszego wpływu. Zdjęcia i nagrania z chwili zdarzenia zapierają dech w piersiach bowiem widać na nich, jak David najpierw z wielkim hukiem spada na ziemię, a następnie bezwładnie toczy się w dół, przewracając kilkukrotnie. 

Zgromadzeni wokół kibice wstrzymali oddech, a sędziowie i przede wszystkim trener skoczka mieli nadzieję, by nic poważnego mu się nie stało. Choć wypadek wyglądał naprawdę groźnie, 19-latek szybko wstał i samodzielnie zjechał na bok. Nie potrafił jednak ukryć swojej frustracji nad wielką, ale i nieprzewidzianą porażką. 

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć kolejne mrożące krew w żyłach zdjęcie. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Najmodniejsze kolory włosów na zimę 2019. 9 twarzowych odcieni, które są absolutnym hitem
  2. Przez straszne schorzenie wyzywali jej synka od "Pinokia". Zdjęcia po metamorfozie odbierają mowę
  3. Przyjrzyj się dokładnie obrazkowi. Oko, które wybierzesz, mówi bardzo dużo o Twojej osobowości

Następna strona