98% gospodyń popełnia okropny błąd przy robieniu sałatki jarzynowej. Trik naszych babek sprawi, że będzie o niebo lepsza

Sałatka jarzynowa to danie tradycyjne
Pixabay 62k
Wstecz

1 z 7

Dalej

Sałatka jarzynowa może być jeszcze smaczniejsza

Sałatka jarzynowa to danie, które przyrządza się w niemal każdym polskim domu. W czasach PRL-u była kluczowym elementem każdej imprezy i wydarzenia rodzinnego. Także dzisiaj wiele osób nie wyobraża sobie bez niej świąt. Potrawa jest tania, prosta w przygotowaniu i umiarkowanie czasochłonna. Przyrządzi ją nawet początkujący adept sztuki kulinarnej. Żeby zawsze smakowała znakomicie, warto poprosić o przepis babcię. Ona z pewnością zna trik, dzięki któremu smak sałatki będzie niezapomniany.

Myśląc o sałatce jarzynowej, większość z nas ma przed oczami obraz z wczesnego dzieciństwa. Kultowa potrawa była wówczas podawana w dużych duraleksowych misach. Dziadkowie nie szczędzili składników - z naczynia wystawała naprawdę kopiasta porcja. Sałatka obowiązkowo musiała być posmarowana majonezem i przystrojona jajkami i natką pietruszki. Chyba każdy zajadał się nią ze smakiem.

Ostatnio jednak sałatka jarzynowa ma złą passę. Wiele osób uważa ją za danie, które jest szkodliwe dla zdrowia. Majonez obwiniany jest za podnoszenie poziomu szkodliwego cholesterolu i za dodawanie potrawie iepotrzebnej kaloryczności. Niestety, przez lata sałatka zyskała opinię bezwartościowej. Mimo złej sławy, wiele osób nie może się jej oprzeć i miewa później wyrzuty sumienia. To błąd! Ta tradycyjna potrawa może być naprawdę zdrowa. Wystarczy wprowadzić do kuchni trik, który stosowały nasze babcie. Zastosowanie się do tej prostej receptury jest gwarancją sukcesu.

Kliknij "Następna strona" by poznać sekret babci

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiali się z wyglądu jej nóg. Posłała im mistrzowską ripostę, jej słowa zwalają z nóg
  2. Zobaczyłeś monetę na klamce swojego auta? Uwaga, możesz być w dużym niebezpieczeństwie
  3. Wielu nazywa je „grzybami nieśmiertelności". Ich wpływ na organizm jest nieziemski
  4. Bogumiła Wander była legendą telewizji. Dzisiaj bardzo cierpi, wyjątkowo przykre informacje

Źródło: Qchenne Inspiracje

Następna strona