Królewskie porody odbywają się według ścisłych zasad. Wiedzieliście o wszystkich?

rodzina królewska
Pixabay.com/
Wstecz

1 z 14

Dalej

Rodzina królewska od setek lat ma pewne zasady i tradycje, które pomimo upływu lat muszą wciąż być przestrzegane. Wytyczne dotyczą każdej ze sfer życia monarchów, także tej związanej z przyjściem na świat nowego członka rodziny. Zanotowano 12 zasad, których ciężarne kobiety muszą się ściśle trzymać. Niektóre z nich są naprawdę bardzo nietypowe i wręcz absurdalne. Przedstawiamy wszystkie z nich.

Rodzina królewska ma swoje zasady i tradycje funkcjonujące od pokoleń. Pomimo upływu lat i zmieniających się czasów większość z nich nadal jest aktualna i nieprzestrzeganie ich mogłoby nieść za sobą poważne konsekwencje. Wiele z nich może wydawać się naprawdę dziwne.
Tradycje panujące w monarchii brytyjskiej dotyczą nie tylko kobiet będących w błogosławionym stanie, ale jest wiele takich, które dotyczą codziennego życia.

"Gdy tylko królowa przestaje jeść, ty także kończysz posiłek" - to jedna z zasad panujących na dworze królewskim od setek lat. Ten zwyczaj dotyczący spożywania posiłku wprowadziła królowa Wiktoria. Była osobą, która niezwykle szybko jadła, w zaledwie pół godziny była zdolna do zjedzenia aż 7 dań. Idea pozostała do dzisiaj, a osoby spożywające posiłek w towarzystwie królowej muszą uważnie obserwować czy ich towarzyszka skończyła już swoje danie.

Jak już jesteśmy przy temacie posiłków, to jest jeszcze jedna tradycja, a raczej zakaz, który funkcjonuje również od setek lat. Mianowicie, rodzina królewska nie może jeść owoców morza. Spowodowane jest to tym, że mogą one powodować zatrucie żołądkowe. Monarchowie nie jedzą krabów, krewetek ani małż. Oprócz tego są też ostrożni przy spożywaniu surowego mięsa i piciu wody podczas wyjazdów zagranicznych.

Jedną z ciekawszych tradycji rodu królewskiego jest zakaz gry w Monopoly. Zakaz został wprowadzony przez księcia Andrzeja, któremu ta gra nie do końca przypadła do gustu. Uzasadnił swoją decyzję, podsumowując, że ta forma rozrywki może być zbyt niebezpieczna.

Najciekawsze z przyjętych zwyczajów dotyczą jednak ciężarnych kobiet. Kiedyś obowiązkiem było, że przy porodzie musi być obecny minister, który dopilnuje, żeby nikt nie podmienił małego księcia czy księżniczki. Z tą procedurą jednak zerwano. Razem z redakcją Pikio odkryliśmy 12 zasad, których muszą się trzymać kobiety noszące królewskiego potomka. Niektóre są naprawdę wstrząsające.

Kliknij ''Następna Strona".

Następna strona