Rodzina królewska o tym milczy. Wstrząsające sekrety księżnej Diany

youtube.com/Inter-Pathé History
youtube.com/Inter-Pathé History
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

youtube.com/Inter-Pathé History

Rodzina królewska z pewnością nie jest zadowolona z niektórych niechlubnych wydarzeń, któe miały miejsce w przeszłości. Księżna Diana należała do osób, z którymi niemalże zawsze wiązały się jakieś plotki rzucające złe światło na Koronę. Kiedy media dotarły do nagrań dotyczących jej życia prywatnego, wiele tajemnic wyszło na jaw. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się więcej na temat sekretów byłej żony księcia Karola.

Rodzina królewska stale musi trzymać się określonych zasad. Może niektóre z nich nie są zbyt komfortowe dla jej członków, ale to właśnie dzięki nim udaje się zachować monarchii odpowiedni wizerunek. Niestety, nie wszyscy jej członkowie stosowali się do reguł. Księżna Diana nie lubiła ich przestrzegać, choć całkiem dobrze odnalazła się w roli żony syna królowej. Przynajmniej biorąc pod uwagę ich publiczne występy, gdyż w życiu prywatnym niemalże od samego początku im się nie układało.

Królowej ludzkich serc nie było łatwo uzyskać akceptację rodziny królewskiej. Królowa podobno uważała, że nie była ona odpowiednią kandydatką na żonę dla swojego syna. Sam książę Karol, jak dziś wiemy, nie otaczał jej wielką miłością. 

Na nagraniach mogliśmy usłyszeć m.in. o jej problemach w związku. Sytuacja była na tyle poważna, że księżna wspominała nawet o próbie samobójstwa. Mimo wszystko, nie chciała na stałe rozstawać się ze swoim wybrankiem. Diana wiedziała, że po rozwodzie straci nie tylko dostęp do królewskich funduszy, ale również królewskie tytuły.

Niestety, w 1996 roku orzeczono rozwód, po którym księżna utraciła tytuł Jej Królewskiej Wysokości. Jednak ostatecznie księżna mogła na tym więcej zyskać niż stracić. Po rozstaniu dostała odszkodowanie, które szacuje się nawet na 20 milionów funtów. Poza tym, wciąż miała możliwość mieszkania w pałacu Kensington. Co więcej, wszelkie koszty związane z utrzymaniem jej posiadłości czy kształceniem dzieci nadal pokrywała Korona.

Księżna Diana po rozwodzie nadal była niesamowicie rozpoznawalną osobą. Śmiało można powiedzieć, że to właśnie niezdrowe zainteresowanie mediów przyczyniło się do jej śmierci. Przypomnijmy, że zmarła ona w wypadku samochodowym, uciekając przed paparazzi. Zapraszamy do naszej galerii poświęconej sekretom księżnej Diany, o których rodzina królewska do dziś woli milczeć.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona