Najgłośniejsze rozwody, skandale i romanse w rodzinie królewskiej. Starali się to zatuszować

rodzina królewska
Instagram.com/@kensingtonroyal
Wstecz

1 z 10

Dalej

Rodzina królewska to temat uwielbiany przez mieszkańców Wysp Brytyjskich. W tabloidach aż huczy od plotek na temat rozwodów, romansów i skandali, które dzieją się od samych początków istnienia Royalsów. Wiele spraw rodzina próbuje zamieść pod dywan, jednak nie jest to takie łatwe w dobie wszechobecnych informacji. Niektóre z tych skandali powodują, że opada szczęka. Przedstawiamy najgłośniejsze sprawy z dziejów rodziny królewskiej, które usilnie stara się zatuszować niewygodne fakty.

Rodzina królewska od zawsze jest na językach całego świata. Od czasu do czasu słyszymy jakieś wieści z Wysp Brytyjskich, które powodują ogólnoświatowe poruszenie. Członkowie rodziny "Royalsów" bardzo często są obiektami plotek i obrośli już mianem celebrytów. Skandale, romanse, rozwody, zdrady i inne kontrowersje trzymają się rodziny królewskiej od pokoleń i są chętnie komentowane przez wielbicieli na całym świecie.

Rodzina królewska to wszystkie osoby, które są w bezpośredniej relacji z obecnym monarchą Wielkiej Brytanii, w skład której wchodzi królowa Elżbieta II, jej dzieci oraz wnuki, żony synów oraz wnuków, a także prawnuki w linii męskiej. Najbardziej znane osoby z rodziny królewskiej, poza samą królową Elżbietą II, to księżna Diana i książę Karol, księżna Kate i książę William, oraz ostatnia sensacja, księżna Meghan i książę Harry. Ci ostatni niedawno wywołali niemałą burzę w mediach związaną z narodzinami dziecka.

Każdy członek rodziny królewskiej musi przestrzegać tzw. etykiety królewskiej. Jest to zbiór zasad, które określają zachowania członków, nadają im ograniczenia, zakazy i nakazy, a także uprawnienia. Według wielu etykieta królewska jest bardzo restrykcyjna i daje zbyt wysokie ograniczenia. Przykładem jest fakt, że księżna Meghan była zmuszona zrezygnować z pracy jako aktorka. Według etykiety żaden członek rodziny królewskiej nie może posiadać oficjalnego konta w social mediach. Kobiety nie mogą ubierać się tak, jak chcą, muszą wybierać stonowane kreacje, jeden rodzaj butów, oraz zawsze taką samą fryzurę. Oczywiście nie zawsze stosuje się te zasady, co spotyka się z potępianiem przez zagorzałych zwolenników kodeksu.

Rodzina królewska na przestrzeni lat dawała o sobie znać w mediach z różnych okazji. Śluby, narodziny dzieci, akcje charytatywne, ale też rozwody, zdrady, romanse i kontrowersje. Przedstawiamy najbardziej szokujące skandale rodziny królewskiej, które próbuje się zamieść pod dywan.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona