Rodzina królewska nie ma łatwego życia. Od dziwacznych zasad można zbzikować!

Autor Patryk Stachera - 11 Stycznia 2019

Królowa Elżbieta II i cała rodzina królewska muszą dostosować się do pewnych reguł, które osobom ze świata zewnętrznego mogą wydać się kuriozalne. Oczywiście, niektóre z nich mają na celu zachowanie bezpieczeństwa monarchini i jej bliskich, ale nie wszystkie. Są też takie, które pomagają królowej w jej codziennych obowiązkach. Przedstawiamy Wam zasady, o których członkowie najważniejszej rodziny Wielkiej Brytanii muszą pamiętać każdego dnia.

Zapewne wielu z Was zasady kojarzą się z czymś, co zostało narzucone. Są to przepisy, których należy przestrzegać, aby uniknąć kłopotów. Jednak w przypadku rodziny królewskiej nie do końca tak jest, mimo że niektóre z nich powstały wyłącznie z myślą o Koronie.

Królowa jest najważniejszą osobą w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii. Jako osoba panująca ma najwięcej przywilejów, w związku z czym obowiązujące zasady są często związane z jej wygodą. To właśnie monarchini decyduje o tym, kiedy zakończy się dana rozmowa lub kolacja. Jej zdanie jest kluczowe również w sprawach takich jak podawane jedzenie. Królowa ma ostatnie słowo, jeśli chodzi o potrawy, które mają zniknąć lub pojawić się w menu rodziny królewskiej.

Wszyscy, którzy mają zaszczyt spotkania się z monarchinią, również muszą pamiętać o pewnych zasadach. Król lub królowa zawsze powinni zostać odpowiednio powitani, nawet jeśli w odwiedziny przyjeżdżają przywódcy innych krajów. Zwykły uścisk dłoni zwykle nie wystarczy. Mężczyźni muszą pochylić swoją głowę, a kobiety ukłonić się, pozostawiając jedną nogę za drugą.

Jednak nie wszystkie zasady, których rodzina królewska jest zobowiązana przestrzegać, są dla nich znośne. Z pewnością nie podoba im się, że nie mogą podróżować razem. Potencjalni następcy tronu mają zakaz przemieszczania się w tych samych środkach transportu ze względu na bezpieczeństwo. Nieszczęśliwy wypadek mógłby przekreślić dalszą sukcesję tronu, gdyby nie przestrzegali tej reguły.

Do niezbyt znośnych reguł moglibyśmy zaliczyć również zakaz grania w popularne Monopoly oraz wyłączenie z menu owoców morza. Zapraszamy do naszej galerii, w której poznacie więcej mniej lub bardziej kuriozalnych zasad, z jakimi rodzina królewska musi radzić sobie każdego dnia.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News