Rodzina królewska musi tego żałować. Wielka Brytania poznała jej mroczne sekrety

Tajemnice rodziny królewskiej
Youtube.com/The Royal Family Channel; Youtube.com/Robbie Craz; Wikimedia Commons/Magnus D (CC BY 2.0)
Wstecz

1 z 9

Dalej

Brytyjska rodzina królewska fascynuje ludzi na całym świecie, stanowiąc dla wielu niedościgniony wzorzec pod każdym względem. Życie członków monarszego rodu nie jest jednak tak kolorowe, jak może nam się wydawać. Wręcz przeciwnie, możemy doszukać się w nim wielu zdrad, intryg, afer, które zdają się przekraczać wszelkie granice przyzwoitości i dobrego smaku. Wiele z nich próbowano tuszować i ukrywać przed światem. Mimo to, brytyjska opinia publiczna wcześniej czy później poznawała szokujące historie o przedstawicielach dynastii Windsorów. Przedstawiamy najmroczniejsze sekrety brytyjskiej rodziny królewskiej.

Królowa Elżbieta, książę Karol, książę William, księżna Kate to tylko niektóre postaci brytyjskiej rodziny królewskiej, które na co dzień stanowią obiekt niesamowitego wręcz zainteresowania mediów i nieograniczonego podziwu wielkich mas wielbicieli. Ludzie z różnych krajów przywykli śledzić życie przedstawicieli monarszego rodu, które na tle ich szarej codzienności wydaje się niezwykle wręcz egzotyczne i bajkowe.

Trudno ukryć, że rzeczywistość królewskich pałaców nie wygląda tak dobrze, jak na okładkach tabloidów. Od wieków osoby powiązane pokrewieństwem z monarchą padały ofiarami spisków, zdrad i stawali w centrum innych różnego rodzaju afer. Nie inaczej było w przypadku brytyjskiej rodziny królewskiej, która obecnie cieszy się tak wielką popularnością na świecie. W tej kwestii paradoksalnie przez stulecia nie zmieniło się aż tak wiele, jak powszechnie przywykło się sądzić. 

Ostatnio Pałacem Buckingham wstrząsają doniesienia na temat rzekomego rozwodu księcia Karola i księżnej Camilli. Gdyby plotki potwierdziły się, na wizerunku brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiłaby się kolejna wielka rysa. Trudno zapomnieć, że wiele lat temu to właśnie romans księcia Karola z jego obecną małżonką oburzał wielu, a zwłaszcza tych, którzy pragnęli szczęścia księżnej Diany. Królowa ludzkich serc małżeństwa z synem królowej Elżbiety zdecydowanie nie mogła zaliczyć do udanych.

Jakie mroczne sekrety skrywają jeszcze mury Pałacu Buckingham? Które sprawy położyły się największym cieniem na reputacji rodziny królewskiej? Przedstawiamy informacje, które członkowie rodziny królewskiej skrywali przez lata. Jaką prawdę o życiu osób o błękitnej krwi ukazują?

 

Następna strona