Rodzina królewska wolałaby tego nie ujawniać. Prawda o jej bogactwach

Rodzina królewska - z Theresą May
Youtube.com/The Royal Family Channel
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Rodzina królewska przez jednych uważana jest za symbol stałości i niezmienności Imperium Brytyjskiego, dla innych stanowi kosztowny relikt przeszłości. Większość z nas z pewnością wyobraża sobie, że życie jej członków opływa w luksusy. Jaka jest prawda? Zapraszamy do naszej galerii, w której zdradzamy sekrety monarszej skarbonki!

Rodzina królewska należy z pewnością do najlepszych wizytówek Wielkiej Brytanii. Wśród rodzin głów państw całego świata próżno szukać takiej, która budziłaby na całym globie emocje równie silne co Windsorowie. Miliony ludzi każdego dnia chłonie kolejne medialne doniesienia na temat królowej Elżbiety, księcia Filipa, księcia Karola, Williama i Kate, Harry’ego i Meghan Markle i innych członków monarszego rodu.

Oczywiście istnieje też druga strona medalu. Plotki i wiadomości o realnych skandalach dotyczących brytyjskiej rodziny królewskiej co pewien czas obiegają świat, wpływając negatywnie na wizerunek monarchii w Zjednoczonym Królestwie. Jest to jednak bezpośrednie następstwo niesamowitej wręcz popularności, jaką cieszą się Windsorowie.

Dlaczego brytyjska rodzina królewska tak bardzo nas fascynuje? Z pewnością jeden z powodów stanowi fakt, że jest dla nas czymś egzotycznym. Życie królowej, książąt i księżnych kojarzy nam się z bajką, niewyobrażalnymi bogactwami i nieosiągalnymi perspektywami.

Te popularne wyobrażenia wydają się tym ciekawsze, gdy zestawimy je z realiami monarchii w Wielkiej Brytanii. Według rankingu portalu Businessinsider.com łączna wartość netto majątku brytyjskiej rodziny królewskiej wynosi od 500 do 600 mln USD, co daje jej czwarte miejsce wśród współczesnych europejskich monarchii, zaraz za Liechtensteinem, Luksemburgiem i Monako.

Brytyjska rodzina królewska rzeczywiście dysponuje ogromnym majątkiem, jednak sytuacja finansowa poszczególnych jej członków wcale nie rysuje się tak kolorowo, jak mogłoby nam się wydawać. Wiele faktów na temat finansów Windsorów i sposobu, w jakim dzielą między siebie pieniądze, może całkiem rozmijać się z powszechnymi przekonaniami o niczym nieograniczonych funduszach książąt i księżnych. Zapraszamy do naszej galerii, w której zebraliśmy najciekawsze informacje na temat bogactw i finansów brytyjskiej rodziny królewskiej.

Kliknij “Następna strona”.

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu