10 ras psów, które lepiej trzymać z daleka od dzieci. Nie nadają się dla rodzin, skutki mogą być opłakane

Rodzina powinna unikać tych ras
unsplash.com/ipet photo @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Rodzina powinna unikać tych ras

Rodzina, zanim kupi lub przygarnie słodkiego psiaka, powinna przemyśleć tę decyzję kilka razy. Najważniejsze pytanie, jakie można sobie zadać, to czy aby na pewno ta rasa nie wyrządzi krzywdy dziecku? Decyzja musi być odpowiedzialna, a rodzice muszą mieć pewność, że ich maleństwu nie grozi żadne niebezpieczeństwo. 

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Zanim w domu pojawi się kolejny członek rodziny, a posiadamy dzieci, trzeba wziąć pod uwagę wszelkie sytuacje, jakie mogą mieć miejsce. Chodzi zarówno o tak banalne sprzeczki, kto ma wychodzić z psem i kto będzie odpowiadał za zapas karmy, jak i poważne kłopoty i zagrożenia. Ważne jest by zorientować się, jakim charakterem odznaczają się poszczególne rasy, by dostosować je idealnie do naszego trybu życia oraz charakteru rodziny.

Rodzina powinna zaczerpnąć opinii hodowcy lub behawiorysty

Większość psów w tej galerii wygląda słodko i każdy chętnie by je wyściskał i wygłaskał - dzieci również. Uwielbiają puszyste rzeczy, a sierść psa taka właśnie jest. Czworonogi zazwyczaj są skore do zabawy, lecz nieumiejętne postępowanie może doprowadzić do pogryzienia lub o wiele gorszych rzeczy. Małe dzieci nie rozumieją, że muszą bawić się z pieskami w określony sposób. Nie rozumieją również tego, że czworonóg nie zawsze ma ochotę na zabawę i czasem ma chęci na odpoczynek. 

Pies pomaga w rozwoju emocjonalnym i społecznym dziecka, wykorzystuje się je również do terapii. Rasy, które można obejrzeć na kolejnych stronach z całą pewnością są skreślone u terapeutów. Potrzeba dominacji, chorobliwa zazdrość, nietolerancja dzieci, wrażliwość na stres - to wszystko ma ogromne znaczenie. Wiedza, na które rasy psów uważać, jest wręcz bezcenna.

Kliknij "Następna strona" by poznać pierwszą, nieodpowiednią dla dzieci, rasę psa.

 

Zobacz także:

  1. Urodził się najbrzydszy szczeniak świata. Z maleńkiego chihuahua i wielkiego mopsa
  2. Przepis na domowe eklerki pyszne jak z cukierni Lary Gessler. Wystarczy kilka kroków, by cieszyć się przepysznym deserem
  3. Występ kotów w Mam talent sprawił, że widownia wstrzymała oddech. Pokazały umiejętności, jakich mógłby im pozazdrościć każdy pies
  4. Dzieci zrzuciły psa z 2. piętra prosto na beton. Wstrząsające zdjęcia, ostatnie tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Źródło: YouTube

Następna strona