Po 7 niepokojących sygnałach od razu widać, że dorastałeś w toksycznej rodzinie

Autor Andżelika Wróblewska - 16 Grudnia 2019

Rodzina to ludzie, których nie wybiera się samemu. Niejednokrotnie zdarza się, że środowisko, w którym dorastasz, w tym twoi najbliżsi, nie są dla ciebie dobrzy. To toksyczni ludzie, którzy myślą tylko o sobie i podświadomie wpływają na twoje myśli. Najczęściej będą robić tak, by były one negatywne. Wpędzają cię w kompleksy i czarne myśli, a ty bardzo często nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Sprawdź te 7 sygnałów, które mogą potwierdzić, że twoi bliscy są toksycznymi osobami.

Rodzina jest najważniejsza, to właśnie w nich zawsze znajdujesz największe wsparcie i właśnie ona do osiągnięcia pełnoletności wychowuje cię i sprawuje nad tobą opiekę. Jej członkowie darzą cię bezwarunkową miłością. Bez względu na to, jakim jesteś człowiekiem, na nich zawsze możesz liczyć.

Nie każdy jednak może tak powiedzieć o swojej rodzinie. Niektórych relacje bywają nieco bardziej skomplikowane, wszystko przez różnorodność charakterów. Są rodzice, którzy uwielbiają swoją rolę i doskonale się w niej odnajdują, są prawdziwym wsparciem dla swoich dzieci i robią wszystko, żeby były szczęśliwe. Niestety nie każdym ma tyle szczęścia, by móc się pochwalić niezastąpioną rodziną.

Bywa, że relacje między bliskimi osobami są tak toksyczne, że aż trudno uwierzyć, jak można latami tkwić w czymś takim. Bardzo często nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego, że otaczasz się takimi ludźmi, wydaje ci się po prostu, że są trochę uszczypliwi, albo nawet, że chcą dla ciebie dobrze. Nic bardziej mylnego, sprawdź, jakie 7 sygnałów alarmuje o tym, że wychowywałeś się w toksycznej rodzinie. Możesz się zdziwić.

Kliknij Następna Strona i sprawdź.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Kiedyś wszyscy je uwielbiali, dziś są już zapomniane. Przypomnij sobie rzeczy, które kochał kiedyś każdy Polak
2. Dla niej emerytura wcale nie oznacza końca szaleństwa. Ta 91-latka skradła serca internautów, ma więcej wigoru niż niejeden 20-latek
3. Życie z babcią to nuda czy czyste szaleństwo? 11 staruszek jest tak szalonych i niewiarygodnych, że klapki spadają z nóg
4. Są kompromitujące, 26 niesmacznych nawyków! Kobiety nigdy się do nich nie przyznają

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News