"Ranczo": Największe dramaty gwiazd serialu. Prawdziwe problemy aktorów

Autor Andżelika Wróblewska - 30 Listopada 2018

Ranczo okazało się jednym z najpopularniejszych seriali w historii polskiej telewizji. Przez wiele lat przebój małego ekranu przynosił tak wielkie zyski TVP1, że producentom trudno było się z nim rozstać i podejmowali decyzje o kręceniu kolejnych serii. Ostatni sezon produkcji oglądało średnio ponad 5,3 miliona osób. Polacy bardzo zżyli się z bohaterami serialowej opowieści o Wilkowyjach. Jak jednak wygląda życie aktorów wcielających się w kultowe postaci? Bynajmniej nie jest usłane różami. Przedstawiamy największe życiowe dramaty, z jakimi musiały się zmierzyć gwiazdy hitowego serialu.

Ranczo ostatni raz zostało wyemitowane 2 lata temu. Chociaż upłynęło już sporo czasu i serial miał swoje zakończenie, to widzowie wciąż nie mogą zapomnieć zwariowanych perypetii mieszkańców fikcyjnej miejscowości Wilkowyje, a także pogodzić się z tym, że już więcej nie będą mogli śledzić ich losów. Serial komediowo-obyczajowy początkowo miał ograniczyć się jedynie do czterech sezonów. Jednak fenomen produkcji przemówił do polskich telewidzów tak bardzo, że nakręcono aż 6 sezonów więcej. Co pewien czas w mediach pojawiają się również doniesienia o możliwej kontynuacji przygód bohaterów Rancza, a to byłaby prawdziwa gratka dla najwierniejszych fanów. Ilona Ostrowska, odtwórczyni głównej roli Lucy, w rozmowie z SuperExpressem, zdradziła, że gdyby ktoś przygotował dobry scenariusz, to chętnie zgodziłaby się wziąć udział w kontynuacji produkcji.

Ranczo dało nam całą plejadę bohaterów, z którymi Polacy w większym lub mniejszym stopniu mogą się utożsamiać. Trudno zaprzeczyć, że to właśnie przedstawianie codziennego życia zwykłych mieszkańców niewielkiej polskiej miejscowości, przysporzyło serialowi tak wielkiej oglądalności. Serialowe role były odgrywane w bardzo naturalny sposób, dzięki czemu producentom udało się uzyskać produkcję, która cieszyła się tak wielką popularnością.

Z pewnością mieszkańcy małych wsi utożsamiali się z bohaterami, bo niektóre nawet najbardziej absurdalne problemy, które wydawałyby się zmyślone, w rzeczywistości naprawdę często mają miejsce w prawdziwym życiu. Widzom najbardziej jednak spodobała się rola Cezarego Żaka, który w tym serialu musiał zmierzyć się z chyba największy wyzwaniem w swojej karierze. Aktor musiał wcielić się w dwóch bohaterów i grać braci bliźniaków. Jeden z nich był księdzem a drugi wójtem. Obie odsłony Żaka cieszyły się sympatią widzów.

W Telewizji Polskiej mamy sporo seriali, które tak samo, jak Ranczo, opowiadają o uniwersalnych problemach zwykłych ludzi, a każdy z nich mimo wszystko odnosi sukces. Ludzie chętnie oglądają tego typu produkcje, właśnie przez to, że mogą się utożsamić z głównymi bohaterami. Oprócz tego zaletą tych seriali jest to, że są pisane w taki sposób, żeby widz nie poświęcając dużej uwagi i skupienia na oglądaniu obrazu, mógł bezproblemowo śledzić fabułę. Oglądając coś w domu, często jesteśmy przez coś rozpraszani albo mamy coś do zrobienia - obiad, sprzątanie czy cokolwiek innego. W tym przypadku jednak wystarczy wsłuchiwać się w proste dialogi i już wiemy, o co chodzi.

Seriale stały się dla nas swego rodzaju odskocznią od rzeczywistości i formą relaksu. Z czasem zaczęliśmy zapraszać do swojego życia bohaterów ulubionego serialu tak często, że stało się to dla nas rytuałem, z którym ciężko jest się później rozstać. Dni, w których odbywa się emisja tych seriali, są zarezerwowane właśnie na to, żeby obejrzeć ulubioną produkcję. Niektórzy są do tego stopnia zaangażowani w życie głównych bohaterów, że potrafią nawet przekładać spotkania z prawdziwymi przyjaciółmi na drugi dzień, bądź inną godzinę, żeby móc zasiąść przed telewizorem w momencie rozpoczęcia emisji.

Fanów z pewnością w niewiele mniejszym stopniu interesuje życie prywatne gwiazd serialu Ranczo. Jak ono wygląda? Zdecydowanie nie jest usłane różami. Znani aktorzy, tacy jak Cezary Żak, jego żona Katarzyna czy Dorota Chotecka przeżyli wielkie dramaty, które wystawiły na próbę ich siły psychiczne. Zagrożenie życia i śmierć bliskiej osoby czy wypadek samochodowy to tylko niektóre z problemów, z jakimi przyszło im się zmierzyć. Chociaż na ekranach przeważnie widzimy ich uśmiechniętych i często beztroskich to schodząc z planu zdjęciowego, stają się takimi samymi ludźmi jak my, którzy muszą się mierzyć z licznymi problemami.

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy najtrudniejsze chwile w życiu aktorów "Rancza".

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News