Kusy z serialu "Ranczo" zmagał się z poważną chorobą. Na to samo cierpi Barbara Kurdej-Szatan

Ranczo
TVP
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

"Ranczo" jest jednym z najpopularniejszych polskich serialów, którego odcinki były nawet emitowane za granicą. Wielu z nas z niecierpliwością śledziło losy malarza Kusego jego rodziny i przyjaciół. Nie każdy jednak wiedział, że aktor odgrywający jedną z głównych postaci cierpi na poważną chorobę. Uchylamy rąbka tajemnicy.

"Ranczo" jest lubianym w Polsce i na świecie serialem opowiadającym o przygodach mieszkańców fikcyjnych Wilkowyj. Jednym z głównych bohaterów historii jest Kusy, były malarz i alkoholik, który na przestrzeni 10 sezonów układa swoje życie od nowa z pomocą przyjaciół i rodziny. 

Aktor wcielający się w rolę Kusego - Paweł Królikowski przyznał fanom, że zmaga się z ciężkim schorzeniem pochodzącym od pospolitych w naszym kraju pasożytów, atakujących także dzieci. Nieleczona choroba może się rozwijać upośledzając kolejne istotne funkcje organizmu. Ma ona podłoże bakteryjne i może prowadzić nawet do zapalenia mięśnia sercowego, czy korzeni nerwowych, a w ekstremalnych warunkach schorzenie może być śmiertelne. Ze względu na swój słaby stan zdrowia aktor znany z "Rancza" był zmuszony wstrzymać karierę artystyczną, przez co wiele spektakli w warszawskich teatrach Capitol i Buffo musiało zostać odwołane. Do tej samej choroby przyznała się kilka lat temu inna sławna aktorka - Barbara Kurdej-Szatan. Artystka podejrzewa, że została ugryziona przez pasożyta na planie popularnego serialu "M jak Miłość". Tak jak aktor "Rancza" zmaga się ze złośliwą bakterią stosując zalecaną przez lekarzy terapię antybiotykową i naturalne kuracje. Gwiazda przyznała, że ze względu na chorobę musiała zmienić swoje nawyki żywieniowe, co nie było łatwe. Popularna metoda wykorzystująca antybiotyki pozwala na wyleczenie ponad 90% przypadków zachorowania na chorobę, dlatego celebrytka jest dobrej myśli.

Na szczęście Paweł Królikowski wcielający się w Kusego z "Rancza" całkiem szybko wrócił do pełni sił i mógł dalej realizować się artystycznie. Ku uciesze producentów i całej rzeszy fanów zagrał jedną z epizodycznych ról w innym popularnym serialu: "Ojciec Mateusz".

 

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się z jaką chorobą walczą aktorzy.

 

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jak wygląda apartament Agnieszki Woźniak-Starak? Niewyobrażalne luksusy [ZDJĘCIA]
2. Nowotwór wręcz uwielbia pewne produkty. Przestrzegamy przed rakotwórczą żywnością, którą spożywamy codziennie
3. Syn Beaty Szydło wziął ślub. Jego wybranka to kopia jego mamy, na weselu śmiali się do rozpuku

Następna strona