"Ranczo" straciło wspaniałych aktorów. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci

Autor Weronika Szatkowska - 22 Listopada 2018

Ranczo było jednym z najbardziej lubianych polskich seriali komediowo-obyczajowych TVP. Akcja rozgrywała się we wsi Wilkowyje na Podlasiu. Niestety wielu aktorów, którzy nadawali niepowtarzalności tej produkcji, już z nami nie ma. Oto jak ich zapamiętaliśmy.

Serial był emitowany od 5 marca 2006 roku do 27 listopada 2016 roku w TVP1 i TVP Polonia, choć początkowo zakończenie emisji było zaplanowane na 2009 rok. Nikt nie spodziewał się tego, jak dużą popularność osiągnie ekranowa opowieść o mieszkańcach Wilkowyj.

Producenci postanowili kontynuować jego realizację. Gdy w 2011 roku produkcja biła rekordy oglądalności, wydano jeszcze piąty, a następnie szósty sezon. Nikt nie spodziewał się, że premierowy odcinek szóstej edycji osiągnie rekordowe wyniki. Oglądało go aż 7,3 mln widzów. To spowodowało, że TVP podjęła decyzję o produkcji kolejnych dwóch sezonów. Ostatecznie nakręcono aż 130 odcinków, podzielonych na 10 serii.

-Biorąc pod uwagę, jak trudno jest dzisiaj wprowadzić z sukcesem nowy serial, rezygnowanie z tytułu, który przynosi wielomilionową widownię, wydaje się błędem - prezes ATM Grupy Łukasz Brzezicki w wywiadzie dla portalu wirtualnychmedia.pl wyjaśniał fenomen "Rancza" i niechęć producentów do rozstania się z nim.

Dobrą wiadomością dla fanów "Rancza" jest to, że telewizja zamierza pracować nad jego kolejną odsłoną.

Wielu wybitnych ludzi związanych z produkcją tego kultowego serialu odeszło już z tego świata. Aktorzy, producenci, scenarzyści - każdy z nich miał swój wkład w produkcję. Wraz z redakcją Pikio postanowiliśmy przypomnieć Wam ich sylwetki.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News