Nie lekceważ tych niepozornych objawów! Możesz mieć raka skóry i o tym nie wiedzieć

rak
Pixabay.com/garyporephotography
Wstecz

1 z 9

Dalej

Rak dotyka coraz więcej osób, niezależnie od grupy wiekowej. Choroba ma niezliczoną ilość odmian i praktycznie każda część ciała jest narażona na rozwinięcie się niebezpiecznego nowotworu. Nasza skóra również jest narządem i jest narażona na różne, rakotwórcze bodźce. Rak skóry może się rozwijać bezobjawowo, ale w przypadku dziwnych zmian skórnych należy jak najszybciej udać się do lekarza. Oto symptomy raka skóry, których nie wolno lekceważyć.

Rak jest największym okropieństwem naszych czasów. Przerażająca choroba dotyka coraz większą ilość osób. Stres, przemęczenie, brak odpowiedniej diety i ruchu, otyłość i inne czynniki powodują, że obecnie w samej Polsce ginie około 110 tysięcy osób rocznie. Przerażająca liczba zgonów niekoniecznie zmusza Polaków do badań profilaktycznych. Ludzie boją się lekarzy i boją się wyniku badania. Czasem wolą nie wiedzieć o chorobie, niż dowiedzieć się, że jest za późno. Wypieramy z głowy myśli, że możemy być chorzy, a prawda jest taka, że każdy może zachorować w najmniej oczekiwanym momencie. Rak potrafi rozwijać się niepostrzeżenie i jest naprawdę cichym i skutecznym zabójcą.

Jedną z często spotykanych odmian raka jest nowotwór skórny. Jak sama nazwa wskazuje, są to wszelkie mutacje komórek, które powstają na powierzchni naszej skóry. Jest względnie prosty do wykrycia, ponieważ każda zmiana jest widoczna i gdy oglądamy swoje ciało, łatwo zauważyć wszelkie nieprawidłowości. Rokowania są zależne od stadium rozwoju nowotworu, ale przeważnie szybkie rozpoznanie pozwala na zupełne wyleczenie chorego. Aby pozbyć się raka skóry, w zależności od rodzaju, stosuje się zabiegi chirurgiczne i chemioterapię.

Rak skóry dotyka osoby niezależnie od wieku. Częste narażanie skóry na promienie słoneczne, chodzenie do solarium, niestosowanie kremu z filtrem w gorące dni to niektóre z czynników, które mogą spowodować zachorowanie. Warto przyjrzeć się innym rzeczom, których przestrzeganie pozwoli na uniknięcie choroby nowotworowej skóry. Oto co robić, czego się wzbraniać i co stosować, aby nie zachorować na raka skóry.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona