Co najbardziej szkodzi psom? 20 produktów, których pod żadnym pozorem nie można dawać im do jedzenia

Psy nie mogą jeść niektórych rzeczy
unsplash.com/James Barker @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 22

Dalej

Psy nie mogą jeść niektórych rzeczy

Psy, choć są w dużej mierze podobne do ludzi, nie mogą odżywiać się tak jak dorosłe osoby. Zjedzenie przez zwierzaki produktów spożywczych, które nie są dla nich przeznaczone, może grozić nawet śmiercią.

Psy to najpopularniejsze domowe zwierzęta - miliony osób trzyma w domach czworonożnych przyjaciół, jednak zapewnienie zwierzęciu ciepłego kąta to nie wszystko. Trzeba też dobrze wiedzieć, jak wychować zwierzę i czego nie może jeść - dokładnie tak, jak z dzieckiem. I choć jadłospis ludzi z czasem rozszerza się o zakazane pokarmy, nie działa to u psów.

Trzeba też zważać na to, co zostawiamy na wierzchu. Nieposprzątany kuchenny blat, uchylona lodówka, niewyniesiony worek na śmieci - to wszystko jest dla psa świetną okazją, by spróbować tych zakazanych smaków, których człowiek cały czas mu odmawia. Niektóre mogą pachnieć mocno zachęcająco i są równie mocno niebezpieczne. Mogą spowodować nie tylko zatrucia, ale i poważne uszkodzenia organów wewnętrznych, a nawet doprowadzić do śmierci.

Nie warto też ulegać psim proszącym, ogromnym oczom podczas spożywania posiłku. Żebranie o jedzenie jest słodkie, ale długotrwałe leczenie jest już mniej przyjemne - i dla pupila, i dla portfela.

Psy najczęściej cierpią na uszkodzenia wątroby. Nie trawią produktów, z którymi z łatwością radzą sobie ludzie. Zapalenie wątroby najczęściej objawia się utratą apetytu, wymiotami lub biegunką, wzmożonym pragnieniem, żółtymi oczami lub opuchniętymi węzłami chłonnymi.

Aby pies był zdrowy i szczęśliwy, wystarczy zapoznać się z 20 szkodliwymi produktami w galerii. Unikanie ich na co dzień i pilnowanie, by pupil nie miał do nich dostępu, to najlepsze, co można dla niego zrobić. Psy posmutnieją, kiedy nie dostaną np. kawałka pachnącej wątróbki, ale skorzysta na tym ich zdrowie.

Kliknij "Następna strona", aby poznać pierwszy szkodliwy produkt.

Zobacz także:

  1. Wsypał proszek do pieczenia do butów. Efekt przeszedł wszystkie oczekiwania, 18 piorunujących trików
  2. Znaleźli psa z 20 kilogramowym nowotworem w brzuchu, ledwo mógł chodzić. Przeszedł operację, a jej rezultat wyciska z oczu łzy
  3. Życie Grzegorza zamieniło się w piekło, a lekarze nie potrafili mu pomóc. Usłyszał porażającą diagnozę zanim doszło do najgorszego

Następna strona