Prawda o zachowaniu psów jest inna niż myślisz. 10 sygnałów, które zdradzą, co chce ci powiedzieć twój czworonóg

Psy wysyłają nam ważne sygnały
unsplash/Overture Creations
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Jak psy komunikują się z ludźmi?

Psy uchodzą za jedne z inteligentniejszych zwierząt na świecie. Są nie tylko mądre, ale i bardzo uczuciowe, a gdy pokochają swojego opiekuna, są w stanie zrobić dla niego wszystko. Niekiedy aż trudno uwierzyć, że te czworonogi potrafią mieć w sobie więcej empatii niż ludzie. Psy potrafią bardzo wyraźnie wyrazić swoje uczucia wobec człowieka, choć niektóre ich zachowania mogą nie być tak łatwe do odczytania. 

Jak psy komunikują się ze swoim właścicielem? Oczywistym jest, że porozumienie się za pomocą słów jest zwyczajnie niemożliwe, dlatego psiaki znajdują swoje własne sposoby na to, by pokazać opiekunowi, co właśnie czują. Jeżeli pies szczeka i jest wyraźnie zdenerwowany nie trudno się domyślić, że raczej nie darzy stojącej na przeciwko osoby zbytnią sympatią. 

Zdarzają się jednak też takie zachowania, które z pozoru wydają się błahe i zwyczajne, ale jeżeli bliżej im się przyjrzeć, niosą za sobą bardzo ważne przesłanie. Jak psy okazują swoją miłość czy zaufanie właścicielowi. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem choć jednego czworonoga i niekoniecznie wiesz, jak interpretować jego zachowania, koniecznie zajrzyj dalej. Dzięki kilku istotnym wskazówkom dowiesz się, na co zwracać większą uwagę i co tak naprawdę twój pupil chce Ci przekazać.

Kliknij "Następna strona", by poznać sygnały psów.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Tworzy olśniewające suknie z pustych opakowań po psiej karmie. Efekt końcowy sprawia, że wszystkim opadają szczęki do samej ziemi
  2. Kolor moczu może zdradzać niebezpieczne choroby. Objawy są niemal niezauważalne
  3. Niezwykłe domowe triki, które uświetnią czas w kuchni. Naprawdę pomagają, są niesamowite

Następna strona