Jeśli masz psa którejś z kilku ras, jesteś szczęściarzem. Są wyjątkowo mądre

Psy
Pixabay.com 825545
Reklama
Wstecz

1 z 21

Dalej

Jeśli masz psa którejś z kilku ras, jesteś szczęściarzem. Są wyjątkowo mądre

Psy mogą być najlepszymi przyjaciółmi człowieka, a każda z ras posiada indywidualne cechy, które wyróżniają ją od innych przedstawicieli gatunku. Ta lista, stworzona przez psychologa zwierzęcego, prezentuje te rasy, które są najmądrzejsze.

Psy mają różne cechy charakteru, zupełnie tak jak ludzie. Jedne są bardziej posłuszne, inne lubią pokazać swoją niezależność. Są rasy, które lubią ruch i aktywność fizyczną, a są też takie, które swój dzień najbardziej lubią spędzać na kanapie w salonie. Dlatego ważne jest, by właściciele czworonogów byli świadomi potrzeb i możliwości swoich pupilów.

Rasy psów pokazane w tym zestawieniu są uważane za najinteligentniejsze. Listę sporządził Stanley Coren, który jest amerykańskim psychologiem i neuropsychologiem. Mężczyzna jest znanym na całym świecie specjalistą, zasłynął serią książek o inteligencji oraz umysłowych zdolnościach psów. Psycholog oparł swoje zestawienie na opiniach 200 psich sędziów, którzy oceniali w różnych konkursach psie zachowanie oraz posłuszeństwo. Niektóre z wyborów mogą być zaskakujące, a miejsce drugie może zdziwić nawet największych wielbicieli czworonogów.

By poznać najbardziej inteligentne rasy psów, kliknij "Następna Strona"

Zobacz także:

  1. Koronawirusem można zarazić także przez dotyk telefonu, pilota czy klawiatury. Wystarczy je zdezynfekować w prosty sposób
  2. Ciasto czekoladowe zrobić tylko z 2 składników. Wystarczy poznać jeden sprytny trik, niebo w gębie
  3. Jak uchronić się domowymi sposobami przed zarażeniem? Jest kilka, które mogą pomóc
  4. Wirus przenosi się na żywności? Wiadomo, jak się ustrzec, opublikowano poradnik

źródło: Kochamy Zwierzaki

Następna strona