Smutny widok. Z psami źle się dzieje, ostatnie lata ukazują przytłaczający fakt

Psy zmieniają się coraz bardziej
.
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Jak na przestrzeni lat zmieniły się psy?

Psy to gatunek zwierząt, którego rasy najbardziej potrafią się od siebie różnić. Często bywa tak, że jedyną cechą wspólną są cztery łapy i radośnie merdający ogonek, a cała reszta wygląda jak z dwóch różnych światów. Zróżnicowanie można dostrzec już zestawiając dwa najczęściej spotykane psiaki - chociażby chihuahuę z owczarkiem niemieckim. Jeden z nich jest malutki, ma krótką wręcz niewidoczną sierść i raczej na próżno doszukiwać się w nim agresywnych cech. Owczarek jest natomiast kilkukrotnie większy, ma długą, puszystą sierść, spory ogon i często jest szkolony w policji jako pies tropiący czy nawet obronny. Tymczasem pojawia się coraz więcej niepokojących informacji o wyraźnych różnicach między osobnikami dokładnie tej samej rasy. 

Psy na przestrzeni ostatnich 100 lat zmieniły się w zatrważający sposób, a wpływ na to ma niestety wcale nie natura, a ingerencja człowieka. Hodowle tych czworonogów zaczęły wykraczać poza wszelkie granice, za ludzie zaczęli dopuszczać się własnych modyfikacji w poszczególnych rasach zmieniając je według upodobań. 

Większość nawet nie zdaje sobie sprawy, jak negatywny wpływ na psy mają podobne działania, a mogą nawet zagrażać ich życiu. Zmiany są wyraźnie zauważalne już na pierwszy rzut oka, gdyż po zestawieniu zdjęć psiaków z teraz i sprzed kilkudziesięciu lat, niektóre osobniki wyglądają zupełnie inaczej. 

Autor bloga “Science of Dogs” postanowił przygotować porównanie wyglądu wybranych ras dziś i sprzed ponad 100 lat. Na zestawieniach, które zobaczysz za chwilę, fotografie psów po lewej stronie pochodzą z książki W.E. Masona „Breeds of All Nations” wydanej w 1915 roku, natomiast fotografie zwierzaków po prawej stronie z kilku miesięcy czy kilku lat wstecz. Zdjęcia specjalnie zostały ustawione w taki sposób, by psy miały tę samą lub też zbliżoną pozycję, co jeszcze bardziej uwydatnia zmiany. Widok jest porażający.

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć straszne skutki ingerencji człowieka. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Tak mieszka Marta Kaczyńska. Widok obrzydliwych luksusów powala na kolana [FOTO]
  2. Nie uwierzycie, jak mieszka Michał Szpak. 9 zdjęcie zwaliło nas z nóg
  3. Rodzice tylko na moment zostawili dziecko samo z psami. Gdy wrócili czekał ich zaskakujący widok, 17 powalających zdjęć

Następna strona